MEJ w szermierce: Brązowy medal Walczyk!

Julia Walczyk (KU AZS UAM Poznań) zdobyła w bułgarskim Płowdiw brązowy medal mistrzostw Europy juniorek (do lat 20) we florecie. W półfinale uległa Rosjance Marcie Martianowej, późniejszej triumfatorce czempionatu, 11:15.

Rosjanka w 1/4 finału pokonała inną biało-czerwoną Renatę Tomczak 15:12 (IKS Jamalex Leszno), która zajęła ostatecznie szóstą lokatę.

Walczyk, która regularnie startuje w zawodach Pucharu Świata florecistek, w Płodwiw walczyła udanie. W 1/8 finału odniosła zwycięstwo nad Włoszką Sereną Rossini 15:11, a w kolejnej rundzie była lepsza od jej rodaczki Eleny Tangherlini (14:12). W półfinale musiała jednak uznać wyższość Martianowej.

19-letnia zawodniczka z Poznania w połowie stycznia w Algierze osiągnęła największy sukces w seniorskiej karierze zajmując siódme miejsce w zawodach PŚ.

W MEJ inne Polki zajęły dalsze lokaty: 19. była Julia Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań), a 32. Beata Żurowska (KS Wrocławianie).