Gospodynią spotkania o poprawę lokaty w ligowej tabelki będzie trudno. Na cztery kolejki przed play-offami z 25 punktami zajmują siódmą lokatę, a do szóstej ekipy łódzkiego ŁKS-u tracą 9 punktów. Muszą raczej bronić swojej pozycji, bo zespoły znajdujące się za plecami mocno zbliżyły się do muszyńskiej ekipy. Polski Cukier ma tyle samo punktów co Budowlani Toruń i dwa więcej niż zespoły z Bielska-Białej i Piły. W poprzedniej kolejce siatkarki z Muszyny nie dały rady Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza, ulegając 0:3,a najlepszą zawodniczką muszyńskiej ekipy była przyjmująca, Marina Cvetanović (12 punktów).

 

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja Grot Budowlanych. Łodzianki są na 3. miejscu w tabeli Orlen Ligi i mają ogromne szanse zagrać o medale mistrzostw Polski. Przed tygodniem pokonały w tie-breaku Atom Trefl Sopot, a 27 punktów w tym spotkaniu zdobyła Kaja Grobelna.

 

Polski Cukier Muszynianka w obecnym sezonie mierzył się z łodziankami dwukrotnie. W 10 kolejce uległy 3:0, podobny wynik był w ćwierćfinale Pucharu Polski.

 

Transmisja spotkania Polski Cukier Muszynianka - Grot Budowlani Łódź od godziny 18:00 w Polsacie Sport.