Ammann: Chcę wystartować na igrzyskach w Pjongczang

Zimowe
Ammann: Chcę wystartować na igrzyskach w Pjongczang
fot. PAP/EPA

Szwajcar Simon Ammann na zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Lahti zajął 21. i 14. miejsce i obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych, jednak nie myśli o zakończeniu sportowej kariery i chce wystartować na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

Czterokrotny mistrz olimpijski przyznał, że mistrzostwa świata w Lahti były jego ostatnimi w karierze, ale myśli jeszcze o starcie przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

 

- Być może mistrzostwa świata w Lahti były moimi ostatnimi w tej imprezie, ale zamierzam jeszcze wystąpić w Pyeongchang, jeśli tylko będę zdrowy – powiedział Szwajcar.

 

Jeśli Ammann wystartuje w Korei Południowej, będą to jego szóste igrzyska olimpijskie. Zadebiutował w 1998 roku w Nagano, a w 2002 roku w Salt Lake City i 2010 w Vancouver był bezkonkurencyjny. W swoim dorobku ma także złoto i srebro z mistrzostw świata 2007 z Sapporo, jest także zdobywcą Kryształowej Kuli w sezonie 2009/2010.

 

Obecny sezon jednak nie jest dla Szwajcara udany. Zajmuje 34. lokatę w Pucharze Świata, ani razu nie wskoczył do konkursowej  pierwszej dziesiątki. Najlepiej spisał się w Japonii, zajmując 11. i 14. pozycję.

ask, Polsat Sport, luzernerzeitung.ch

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze