NFL: Raiders dostali kredyt, by móc przenieść się do Las Vegas

Inne
NFL: Raiders dostali kredyt, by móc przenieść się do Las Vegas
fot. PAP

Klub zawodowej ligi futbolu amerykańskiego (NFL) Oakland Raiders, którego zawodnikiem jest Sebastian Janikowski, dostał kredyt, by przenieść się do Las Vegas. Projekt szefów zespołu z Kalifornii jest coraz bliżej realizacji.

Ostatnio przeprowadzka Raiders stała pod znakiem zapytania, ponieważ dwóch potencjalnych inwestorów Casino-Magnat Sheldon Adelson i Goldman Sachs wycofało się z deklaracji budowy stadionu. Klub w tej sytuacji wystąpił o kredyt i go otrzymał.

 

W marcu ma być też podjęta ostateczna decyzja, kiedy mogłoby dojść do przenosin. W stolicy światowego hazardu, która do tej pory nie miała żadnej drużyny w czterech największych ligach w USA (NBA, NHL, MLB, NFL), wkrótce pojawić się mogą dwie. Oprócz Raiders, będzie tam też nowy klub hokeja na lodzie.

 

Pierwotnie hokeiści mieli nazywać się Vegas Golden Knights, ale urząd patentowy odrzucił ten wniosek, gdyż miano "Złotych Rycerzy" nosi już uniwersytecka drużyna ze stanu Nowy Jork (College of Saint Rose).

 

Aprobata przenosin Raiders przez właścicieli klubów NFL nie będzie oznaczać automatycznego rozgrywania meczów w Las Vegas, gdyż obiekt sportowy za 1,9 mld dolarów dopiero powstaje.

 

Zespół z Oakland w tym sezonie odpadł w pierwszej rundzie play off z Houston Texans. Drużyna Janikowskiego w tej fazie znalazła się jednak po raz pierwszy od 14 lat. Może też mówić o sporym pechu, gdyż w końcówce rozgrywek zasadniczych kontuzje wykluczyły istotnych graczy - nogę złamał rozgrywający Derek Carr, a urazu barku doznał rezerwowy quarterback Matt McGloin.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze