Śląsk Wrocław ma nowego prezesa

Piłka nożna
Śląsk Wrocław ma nowego prezesa
fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport

Śląsk Wrocław ma nowego prezesa - Krzysztofa Hołuba zastąpił Michał Bobowiec. To druga zmiana na tym stanowisku w klubie z Oporowskiej w tym sezonie.

O zmianie na stanowisku prezesa piłkarskiego Śląska poinformował magistrat miejski, bo miasto Wrocław jest głównym udziałowcem klubu i podejmuje kluczowe decyzje.

 

- Nowy prezes dwukrotnych mistrzów Polski ma kontynuować przygotowanie spółki do sprzedaży. Bobowiec ostatnio był członkiem zarządu spółki Wrocław 2012 – zarządzającej Stadionem Miejskim – napisano w komunikacie.

 

Władze miasta chcą wiosną ogłosić przetarg na sprzedaż piłkarskiego Śląska i w klubie właśnie trwają przygotowania do całego przedsięwzięcia.

 

Wiceprezydent Wrocławia i przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław S.A. Maciej Bluj wytłumaczył, że decyzja o powołaniu Bobowca na prezesa Śląska związana jest również z zacieśnieniem współpracy klubu ze Stadionem Wrocław. - Miejski stadion był budowany z myślą o wydarzeniach sportowych, przede wszystkim piłkarskich. Sport wzbudza piękne emocje, a one przyciągają na stadiony kibiców – dodał.

 

Bobowiec jest trzecim prezesem Śląska w tym sezonie, bo na początku rozgrywek klubem kierował Paweł Żelem, którego zastąpił Krzysztof Hołub. Kiedy ten ostatni przychodził na Oporowską, zapowiadał, że będzie zarządzał Śląskiem do końca marca, a więc kolejna zmiana był już wcześniej przewidziana.

 

Śląsk po 24 kolejkach zajmuje 13. miejsce i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie