Zagłębie Lubin wygrało w Lublinie! Coraz gorsza sytuacja Górnika Łęczna

Zagłębie Lubin wygrało w zaległym meczu 21. kolejki z Górnikiem Łęczna 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył na samym początku Filip Starzyński. Piłkarze Franciszka Smudy są ostatnią ekipą w tabeli Ekstraklasy, a Zagłębie awansowało na piątą pozycję.

Spotkanie z powodu fatalnego stanu murawy nie mogło się odbyć w pierwszym terminie. We wtorkowy wieczór Górnik musiał walczyć o komplet punktów, gdyż w innym wypadku ich sytuacja w tabeli byłaby dramatyczna. Pozycję łęcznian miał poprawić Franciszek Smuda, ale jak na razie były selekcjoner reprezentacji nie potrafi wyprowadzić drużyny na prostą.

Już pierwsze chwile meczu zweryfikowały formę Górnika. Po sześciu minutach gości na prowadzenie wyprowadził Starzyński. Łęcznianie mieli kilka niezłych okazji, ale nie potrafili żadnej wykorzystać. Na domiar złego stracili, jeszcze przed przerwą, Łukasza Tymińskiego, który z powodu kontuzji musiał opuścić murawę. Gospodarze usiedli na rywalach na po przerwie i byli bardzo blisko wyrównania. Na posterunku był jednak zawsze Martin Polacek. Z czasem siły podopiecznych Smudy wyraźnie opadły. Wielu klarownych sytuacji już nie zobaczyliśmy, a Zagłębie wywiozło z Lublina cenne trzy punkty.

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramka: Starzyński 6'