Angel Fernandez Perez zastąpi Manuela Strleka w Vive Tauronie Kielce

Piłka ręczna
Angel Fernandez Perez zastąpi Manuela Strleka w Vive Tauronie Kielce
fot. Cyfrasport

Manuel Strlek opuści po sezonie 2017/18 drużynę Vive Tauronu Kielce. Jego miejsce zajmie Angel Fernandez Perez – pozyskany z Naturhouse La Rioja.

– Zrobię wszystko, żeby do końca pobytu w Kielcach dać drużynie jak najwięcej. Wiele zawdzięczam Vive i mam nadzieję, że przez najbliższe 1,5 roku wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele - powiedział chorwacki skrzydłowy.

 

– Chcieliśmy, żeby Manuel został u nas, ale on chce zmienić klimat. Rozumiem i szanuję decyzję zawodnika. "Manu" będzie grał u nas do końca rozgrywek 2017/18. W kolejnym sezonie zastąpi go Angel Fernandez Perez – poinformował prezes Bertus Servaas.

 

Chorwacki skrzydłowy występuje w "żółto-biało-niebieskich" barwach od sezonu 2012/13. Z drużyną dwukrotnie zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów i zwyciężył w tych rozgrywkach w sezonie 2015/16, zdobył również cztery tytuły mistrza Polski.

 

Jego miejsce zajmie Angel Fernandez Perez. 28-letni lewoskrzydłowy dołączy do zespołu od 1 lipca 2018 roku i zwiąże się z Vive trzyletnim kontraktem. Obecnie reprezentant Hiszpanii występuje w drużynie Naturhouse La Rioja, którą reprezentuje od początku sezonu 2013/14. Wcześniej występował w Teka Cantabria (2006-2008) i CD Torrebalonmano (2008-2013).

 

Zawodnik ma za sobą jedenaście występów w pierwszej reprezentacji swojego kraju. Zadebiutował 29 kwietnia 2015 roku w meczu towarzyskim przeciwko reprezentacji Niemiec. Był także uczestnikiem mistrzostw świata 2017 we Francji. Otrzymał tytuł MVP spotkania fazy grupowej turnieju po meczu z Angolą.

RM, vtkielce.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie