Nice 1 Liga: 5:0! Klęska Zagłębia Sosnowiec w Nowym Sączu

W spotkaniu 21. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Sandecji Nowy Sącz rozgromili Zagłębie Sosnowiec 5:0. Wynik dobrze oddaje przebieg tego meczu, choć gospodarze mieli szansę na wyższą wygraną, m.in. nie wykorzystali rzutu karnego.

Piłkarze Zagłębia mogli w Nowym Sączu wykorzystać potknięcia czołowych drużyn w tabeli: Chojniczanki Chojnice i GKS Katowice. Ekipa z Sosnowca zajmowała przed meczem trzecią lokatę z czterema puntami przewagi nad szóstą Sandecją. Ekipa z Nowego Sącza ma jednak w perspektywie dwa zaległe spotkania. Piłkarską wiosnę lepiej rozpoczęła Sandecja, która wygrała 4:0 z Pogonią Siedlce; Zagłębie zremisowało ze Stomilem Olsztyn 1:1.

Pierwsza połowa starcia Sandecji z Zagłębiem miała jednostronne oblicze. Gospodarze dominowali od samego początku, a piłkarze z Sosnowca mogli mówić o szczęściu, że przez pierwszy kwadrans nie stracili bramki. W 17. minucie pressing Sandecji przyniósł efekt – obrońcy Zagłębia zupełnie się pogubili. Kamil Wiktorski, stojąc tyłem do  bramki, próbował zagrać piłkę głową do bramkarza. Piłka trafiła do Mateusza Wdowiaka, który otworzył wynik meczu.

Piłkarze z Nowego Sącza tworzyli kolejne sytuacje, a gości trzymały w grze jedynie interwencje Jakuba Szumskiego. Do czasu jednak: tuż przed przerwą arbiter dostrzegł faul w polu karnym na Bartłomieju Dudzicu i podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Maciej Małkowski.

Po przerwie podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego nie zwalniali tempa.  Już w 47. minucie było 3:0, gdy po dośrodkowaniu Wojciecha Trochima z rzutu rożnego, celnym strzałem głową popisał się Dawid Szufryn. Później oglądaliśmy popis Trochima, który w 69. minucie kapitalnym strzałem zakończył akcję gospodarzy, nie dając szans bramkarzowi rywali, a dwie minuty później wykorzystał gapiostwo obrońców rywali i podwyższył na 5:0.

W 81. minucie, tuż po wejściu na boisko, w polu karnym został sfaulowany Adrian Danek. Jedenastkę egzekwował Bartłomiej Dudzic, ale posłał piłkę nad bramką gości.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Wdowiak (16), 2:0 Maciej Małkowski (45+1-karny), 3:0 Dawid Szufryn (47-głową), 4:0 Wojciech Trochim (69), 5:0 Wojciech Trochim (71).

Żółte kartki: Michał Gałecki, Mateusz Wdowiak (Sandecja).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań). Widzów: 3 000.