Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica lepsza w hicie! Dublet Patryka Makucha

Patryk Makuch zdobył dwie bramki przeciwko Arce Gdynia w 32. kolejce Fortuna 1 Ligi.

Miedź Legnica, która zapewniła sobie już awans do Ekstraklasy, pokonała Arkę Gdynia 2:0 w hicie 32. kolejki Fortuna 1 Ligi. Obie bramki dla gości zdobył Patryk Makuch. Tym samym zespół z Trójmiasta nie wykorzystał potknięcia Widzewa Łódź, aby awansować na drugie miejsce, dające bezpośrednią przepustkę do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Spotkanie w Gdyni lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 10. minucie cieszyli się z bramki. Patryk Makuch wyszedł sam na sam z Kacprem Krzepiszem i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania.

Po pół godziny gry Miedź mogła podwyższyć wynik spotkania, ale tym razem bramkarz gospodarzy sparował futbolówkę po strzale głową Kamila Zapolnika. To nie zdeprymowało legniczan, którzy chwilę później znów byli blisko drugiego trafienia. Szwajcar Maxime Dominguez aż złapał się za głowę po tym, jak posłał piłkę nad poprzeczką, mając przed sobą tylko Krzepisza.

Przed przerwą groźną okazję stworzyli piłkarze Arki. Do dośrodkowania Mateusza Stępnia doszedł Karol Czubak, ale jego uderzenie głową z pola bramkowego powędrowało nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Abramowicza.

Po zmianie stron optyczną przewagę nadal mieli zawodnicy Wojciecha Łobodzińskiego. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry znakomitą akcją popisał się Jurich Carolina. Przedarł się z futbolówką lewym skrzydłem w pole karne. Dobiegł do linii końcowej boiska i podał do Makucha, który po raz drugi w tym meczu skierował piłkę do siatki.

Przed końcowym gwizdkiem sędziego przyjezdni mogli jeszcze podwyższyć wynik spotkania, ale próby Igora Lewandowskiego były niecelne. Ostatecznie Miedź wygrała 2:0 i z 71. punktami przewodzi w tabeli. Z kolei gdynianie nie wykorzystali potknięcia Widzewa, który przegrał 1:4 z Apklanem Resovią i pozostali na trzeciej lokacie.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: Patryk Makuch 10, 74