Nowakowska 11. w sprincie w Otepaa

W drugim po blisko rocznej przerwie występie w Pucharze IBU, Weronika Nowakowska zajęła 11. lokatę w sprincie w Otepaa. W pierwszym występie po powrocie do rywalizacji zajęła 28. pozycję.

Polka w Otepaa zaliczyła jedna karną rundę, jednak okazało się to  za marło, bo aż osiem zawodniczek z pierwszej dziesiątki strzelało bezbłędnie. Gorzej w Estonii spisały się Anna Mąka, która zajęła 54. miejsce i Dominika Bielecka, która spudłowała trzykrotnie i dało jej to 70. lokatę.

Zwyciężyła Francuzka Enora Latuilliere, która zanotowała jedno „pudło”. Dobry czas biegu pozwolił jej jednak o cztery sekundy wyprzedzić inną biathlonistkę z Francji, Julię Simon. Trzecia była Rosjanka, Anna Nikulina.

Dla Nowakowskiej najbardziej udany w karierze był sezon 2014/15, w którym zdobyła w fińskim Kontiolahti brąz w biegu na dochodzenie i zajęła 14. miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

11 marca 2016 roku wystartowała po raz ostatni w ważnych zawodach - na mistrzostwach świata w Oslo-Holmenkollen wraz z koleżankami z drużyny zajęła piąte miejsce w sztafecie 4x6 km.

Później ogłosiła, że jest w ciąży, a w sierpniu urodziła bliźniaki. Zapowiadała, że chce wrócić do zawodowego sportu, a jej celem jest przygotowanie się do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku.