G2 zaproszone na DreamHack Austin

E-sport
G2 zaproszone na DreamHack Austin
G2 Esports

G2 Esports zostało pierwszą drużyną zaproszoną do udziału w DreamHack Austin. Dla Francuzów będzie to lanowy debiut po zwerbowaniu apEXa, NBK oraz kennyS'a.

Organizatorzy DreamHacka nie zwalniają tempa i po przystankach w Lipsku oraz Las Vegas zapowiadają oni kolejną edycję. Tym razem areną zmagań stanie się Austin Convention Center. W zmaganiach weźmie udział osiem drużyn, które zawalczą o pulę nagród rzędu 100 tysięcy dolarów. W ciągu najbliższych tygodni zaproszenia otrzyma kolejne pięć zespołów. Pozostałe dwa miejsca zostaną zapełnione drogą turnieju kwalifikacyjnego, który wkrótce zostanie ogłoszony.

 

Odświeżony skład G2 wygląda imponująco, lecz jego początki nie należały do najłatwiejszych. Shox i spółka nie zostali wyeliminowani podczas kwalifikacji do IEM Katowice 2017. W konsekwencji w Spodku nie zobaczyliśmy ani jednej francuskiej formacji. Na domiar złego G2 wypadło poniżej oczekiwań również w innych internetowych rozgrywkach. DreamHack Austin to dla nich idealna szansa na przełamanie i udowodnienie, że francuska scena wciąż ma coś do powiedzenia.

 

Zapowiada nam się wiosenny sezon obfitujący w e-sportowe emocje na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą dwóch renomowanych turniejów, które właśnie pojawiły się na horyzoncie. DreamHack Austin odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia, natomiast IEM Sydney zostanie przeprowadzony 6-7 maja, czyli zaledwie tydzień później.

 

Jakub Nowak

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze