Hit Lotto Ekstraklasy dla Legii! Radović rozstrzygnął mecz

Legia Warszawa w hicie 25. Kolejki Lotto Ekstraklasy pokonała przy Łazienkowskiej 1:0 Wisłę Kraków. Cenne zwycięstwo zapewnił mistrzom Polski Miroslav Radović. Podopieczni Jacka Magiery wygrali pierwszy raz w tym roku przed własną publicznością.

Legia pierwszą znakomitą sytuację miała już po dziesięciu minutach gry, ale Kaspera Hamalainena powstrzymał Łukasz Załuska, który popisał się znakomitym refleksem. To co nie udało się Finowi po chwili zrobił Radović. Serb z polskim paszportem dostał znakomite prostopadłe podanie od Guilherme. "Rado" nawinął sobie bramkarza Wisły i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

W zespole mistrzów Polski w ofensywie główne role odgrywało, co nie jest zaskoczeniem, trio Radović-Guilherme-Ofoe. Znakomicie w środku pola radził sobie Thibault Moulin. Wisła jednak również miała swoje szanse, choć była mało konkretna. Najgroźniej było w 35. minucie, kiedy dobrą akcję zawiązali Petar Brlek i Mateusz Zachara. Strzał tego ostatniego został jednak powstrzymany przez dobrze ustawionych w świetle bramki rywali.

Chwilę po przerwie piłka wpadła do bramki Arkadiusza Malarza! Zdaniem arbitra był jednak spalony. Gonzalez rzeczywiście się pospieszył…. Następnie mieliśmy dłuższy okres spokojnej gry. Niewiele się działo. Dopiero na kwadrans przed końcem ożywiły się trybuny. Radović zza pola karnego potężnie uderzył w słupek bramki Wisły. Po kilkunastu sekundach Hamalainen był sam na sam z Załuską, ale Fin nie miał pomysłu na wykończenie tej sytuacji. W końcówce Wisła nie potrafiła przejąć inicjatywy. Wynik i w perspektywie trzy punkty satysfakcjonowały gospodarzy, więc też nie kwapili się do ataków.

Legia dzięki trzem punktom nadal jest czwarta, ale do podium traci już tylko punkt. Drugi Lech wyprzeda ją o dwa punkty, a liderująca Jagiellonia o trzy. Wisła zajmuje siódme miejsce. Nad grupą spadkową ma dwa oczka przewagi.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Miroslav Radovic (11').

Żółte kartki - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk. Wisła Kraków: Ivan Gonzalez, Patryk Małecki.

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Michał Kopczyński, Thibault Moulin (90' Sebastian Szymański), Guilherme (86' Tomasz Jodłowiec), Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hamalainen (82' Dominik Nagy) - Miroslav Radović.

Wisła: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Rafał Boguski (62' Hugo Videmont), Petar Brlek (83' Jakub Bartosz), Patryk Małecki - Mateusz Zachara (61' Semir Stilić).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 26 870.

Dziękujemy za udział w relacji!

Druga połowa niestety rozczarowała. Było ciekawie przez 25 minut. Po takim meczu oczekiwaliśmy trochę więcej.

[90'+3] KONIEC!!!

[90'+1] Na końcówkę pojawia się Szymański. Zmienił Moulina, który napracował się  w środku pola.

[90'] Arbiter doliczył 3 minuty.

[89'] Załuska broni strzał z dystansu Ofoe.

[88'] W końcówce nikt nie chce przejąć inicjatywy...

[87'] Legia chce zagęścić środek pola. Za Guilherme Jodłowiec.

[83'] Jakub Bartosz wchodzi w miejsce Brleka.

[81'] Hamalainena zmienia Dominik Nagy! To debiut Węgra w Lotto Ekstraklasie.

Wieści z Portugalii.

[76'] Hamalainen wyszedł sam na sam z Załuską, ale spanikował... Miał chyba za dużo myśli w głowie. Bramkarz wygarnął mu tę piłkę spod nóg.

[75'] Słupek!!! Radović z kilkudziesięciu metrów potężnie uderzył... Zabrakło niewiele.

[74'] Zamieszanie po dośrodkowaniu Ofoe z rzutu wolnego. Wisła jednak szybko wyjaśniła sytuację.

[72'] Zawodzi mecz w drugiej połowie. Niewiele się dzieje...

[69'] Ofoe wychodzi z kontrą, a z przodu tylko Radović. Asekuracyjnie gra Legia.

[66'] Rzut rożny dla Wisły... Jednak po konsultacji z arbitrem bocznym Paweł Gil zmienia decyzję. Malarz od bramki.

[64'] Pierwsze ofensywne wejście Sadloka. Wymienił piłkę z Małeckim, dośrodkował na pole karne, ale Brlek był pod piłka i uderzył niedokładnie.

[62'] Stilić w mur...

[62'] Krótka przerwa daje czas na zmiany. Boguskiego zmienia Videmont, a Zacharę Stilić.

[61'] Agresywne wejście Jędrzejczyka w Lloncha. Sędzia Gil nie miał wątpliwości. To była żółta kartka. Będzie rzut wolny z 19 metrów.

[60'] Znów balansował na granicy spalonego Radović. Kolejny raz się pospieszył.

[58'] Umiejętnie przedarł się lewym skrzydłem Małecki, ale piłka po jego dośrodkowaniu znalazła się w rękach Malarza.

[56'] Niewiele dzieje się przy Łazienkowskiej. Legia częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

Tymczasem w Portugalii reprezentacja Polski U-17 gra w eliminacjach mistrzostw Europy.

[51'] Boguski mógł wyprowadzić groźną kontrę... Mógł... Zagapił się i nie zauważył nadbiegającego Jędrzejczyka.

[47'] Mączyński dośrodkował z rzutu wolnego na pole karne Malarza i... piłka wpadła do siatki! Zdaniem arbitra był jednak spalony. Gonzalez rzeczywiście się pospieszył.

[46'] Mamy pierwszy gwizdek w drugiej części gry!

Nie będzie zmian w żadnej z drużyn.

Warto zerknac na statystyki...

Legia prowadzi po golu Radovicia. Niezłe pierwsze 25 minut meczu. Później niewiele się działo.

[45'] KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

[44'] Ofiarny powrót Radovicia. Rozpoczął atak pozycyjny Legii. Długo rozgrywa Legia...

[39'] Okres spokojnej gry w środku boiska.

[35'] Szansa dla Wisły! Długa piłka w pole karne do Brleka, ten mocno dośrodkował, ale trafił w obrońcę rywali. Jeszcze strzał Zachary, ale gospodarze dobrze ustawili się w świetle bramki.

[32'] Legia wyszła z kontrą, ale strzał Radovicia z 17. metra został zablokowany. Za dużo czasu na przyjęcie stracił Serb.

[29'] Dośrodkowanie Ofoe... Piłkę ma Załuska. Legia wyraźnie lepsza.

[27'] Kapitalnie przejęcie Ofoe, który asekurował stoperów. Ależ on ma lekkość w operowaniu piłką.

[26'] Ostre starcie w środkowej strefie boiska Małeckiego z Guilherme. Na razie bez kartki.

[23'] Guilherme bardzo niecelnie z rzutu wolnego.

[21'] Radović wychodził sam na sam z Załuską, ale arbiter odgwizdał faul tuż przed polem karnym. Serb zahaczył o nogę Hiszpana, który obejrzał żółty kartoni. Powtórki pokazały, że należała się kartka, ale za symulkę dla "Rado".

[19'] Ofoe ładnie odnalazł Radovicia, ale Serb był na spalonym.

[17'] Świetnie Legia uwolniła się spod pressingu Wisły. Prostopadłe podanie od Rzeźniczaka w kierunku Radovicia przejął jednak Załuska.

[14'] Zagotował się Mączyński po starciu z Ofoe. Sędzia jednak tylko upomniał piłkarzy.

[12'] Sybko odpowiada Wisła uderzeniem Boguskiego, ale na posterunku był Malarz. Zrobił nam sie mecz!

[10'] GOOOOOOL!!!!!!! To co nie udało się Hamalainenowi zrobił Radović. Serb z polskim paszportem dostał znakomite prostopadłe podanie od Guilherme. "Rado" nawinął sobie Załuskę i spokojnie zmieścił piłke w siatce.

[10'] Łukasz Załuska ratuje Wisłę! Kapitalnie powstrzymał strzał Hamalainena z 8. metra. Wszystko zaczęło się od sprytnego zgrania piłki Ofoe w kierunku Radovicia, który znalazł Fina.

[9'] Spokojny początek meczu, bez akcji bramkowych z obu stron.

[8'] Akcja prawym skrzydłem Legii skasowana przez Wiślaków.

[6'] Małecki próbował dośrodkować na pole karne... tylko próbował.

[5'] Radović próbował się przedrzeć w szesnastkę, ale dobrze interweniował Cywka.

[4'] Legia przeniosła ciężar gry na połowę Wisły. Nie potrafi jednak przedostać sie w pole karne rywala.

[3'] Mocno bitą piłkę zatrzymał Ofoe.

[2'] Rzut wolny na wysokości pola karnego dla Białej Gwiazdy.

[1'] Dośrodkowanie Mączyńskiego padło łupem zawodników Legii.

[1'] Już po 35 sekundach Wisła ma rzut rożny.

Przywitali się juz trenerzy, zawodnicy przekazali sobie ostatnie uwagi i... ZACZYNAMY!!!

Piłkarze truchtają po boisku, podają sobie piłkę w oczekiwaniu na początek meczu.

Musimy chwilę poczekać na początek meczu... Piękna oprawa została niestety okraszona racami. Dym ogranicza widoczność.

To już 150. ligowy mecz z udziałem Legii i Wisły!

Zawodnicy są już na boisku. Wybrzmiewa "Sen o Warszawie"!