Raw Air 2017: Kolejna odsłona w Lillehammer

Zimowe
Raw Air 2017: Kolejna odsłona w Lillehammer
fot. PAP

W poniedziałek rozpocznie się druga odsłona nowego cyklu rywalizacji skoczków narciarskich Raw Air. Zawodnicy z Oslo przenoszą się na olimpijską skocznię w Lillehammer, gdzie odbędą się kwalifikacje-prolog do wtorkowego konkursu.

Po pierwszym etapie turnieju doszło do zmian w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po niedzielnym zwycięstwie i słabszym występie Kamila Stocha liderem PŚ został Austriak Stefan Kraft, który obecnie wyprzedza Polaka o 31 pkt.

 

Kraft prowadzi w klasyfikacji Raw Air, z przewagą 20,5 pkt nad Niemcem Andreasem Wellingerem. Najwyżej z biało-czerwonych, na czwartej pozycji, jest Piotr Żyła. Skoczek z Wisły traci do lidera 52,4 pkt.

 

Maciej Kot jest 14., Stoch zajmuje 15. lokatę, a Dawid Kubacki plasuje się na 17. pozycji.

 

Zwycięzcą Raw Air zostanie ten zawodnik, który po 16 skokach (8 w konkursach indywidualnych, 4 w kwalifikacjach i 4 w konkursach drużynowych) będzie miał najwyższą notę łączną.

 

Triumfator całych zawodów nie otrzyma jednak dodatkowych punktów do klasyfikacji generalnej PŚ. Wszystkie cztery indywidualne konkursy w norweskim turnieju będą bowiem punktowane tak samo, jak inne zawody z rywalizacji o Kryształową Kulę.

 

W grę wchodzą natomiast duże pieniądze, zwłaszcza w porównaniu z Turniejem Czterech Skoczni. Stoch, który wygrał ostatnią edycję TCS, otrzymał czek w wysokości 20 tys. euro. Teraz gra toczy się o stawkę trzy razy większą.

 

Program zawodów w Lillehammer: 
  
  poniedziałek, 13 marca
  15.00 - oficjalny trening
  17.30 - prolog (kwalifikacje)
  
  wtorek, 14 marca
  16.00 - seria próbna
  17.00 - pierwsza seria konkursowa
AN,PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie