Leicester w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Sevilla nie wykorzystała szansy

Sevilla nie utrzymała zaliczki z pierwszego meczu i w rewanżu poległa na King Power Stadium z Leicester 0:2. Bramki dla ekipy "Lisów" zdobywali Wes Morgan oraz Marc Albrighton. Goście mogli doprowadzić do dogrywki, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Mistrz Anglii awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Pierwsze starcie zakończyło się zwycięstwem hiszpańskiej ekipy 2:1. Od początku meczu na King Power Stadium było widać, że żadna z drużyn nie chce szybko stracić gola. Leicester grało rozważnie, starało się utrzymywać przy piłce. Sevilla postawiła na kontrataki i to piłkarze z Hiszpanii stworzyli pierwszą groźną okazję w spotkaniu. ”Lisy” czekały na jedną akcję i w końcu w 27. minucie do bramki Sergio Rico trafił Wes Morgan. Kapitan Leicester wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i nieco przypadkowo skierował futbolówkę do siatki rywali. Stoper gospodarzy został pierwszym jamajskim piłkarzem, który strzelił gola w Lidze Mistrzów.

Goście wyszli zmotywowani na drugie 45 minut i przycisnęli rywali. Sevilla miała swoje szanse, najlepszą Sergio Escudero, który huknął z około 35 metrów, ale trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później za sprawą Albrightona mistrzowie Anglii podwyższyli. Przyjezdni wiedzieli, że jedna bramka dzieli ich od dogrywki, tak też nie schodzili z połowy gospodarzy. Na dziesięć minut przed końcem meczu Kasper Schmeichel faulował w polu karnym piłkarza Sevilli. Sędzia wskazał na jedenasty metr, do piłki podszedł Steven N’Zonzi i okazał się gorszy od duńskiego golkipera. Pierwszy raz w historii Ligi Mistrzów jeden bramkarz obronił karnego zarówno w pierwszym meczu, jak i w rewanżu. ”Lisy” awansowały do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Leicester - Sevilla 2:0 (1:0)

Bramki: Morgan 27', Albrighton 54'

Leicester: Schmeichel - Simpson, Huth, Morgan, Fuchs - Mahrez (Amartey 89'), Drinkwater, Ndidi, Albrighton -  Okazaki (Slimani 64'), Vardy.

Sevilla: Rico - Mercado (Mariano 46'), Pareja, Rami, Sarabia (Jovetić 46') - Iborra, N'Zonzi, Escudero, Nasri, Vitolo - Ben Yedder (Correa 68').

Relacja zakończona

Ostatni rzut rożny na nic się nie zdał. Leicester wyprowadziło piłkę, a sędzia zakończył spotkanie! Leicester w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje

Ostatnie, troche rozpaczliwe wrzutki w pole karne Leicester nie robią wrażenia na gospodarzach. King Power Stadium rozśpiewane, a kibice już świetują.

Vardy! Jak on tego nie wykorzystał? Slimani wyłozył mu idealnie, ale Anglik w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił

Sevilli zostały już tylko minuty. Leicester wyraźnie gra na czas, przed chwilą przed szansą stanął Vardy, ale strzelił wprost w Rico.

Przypomnijmy, ze w pierwszym meczu Duńczyk również obronił karnego!

Steven N’Zonzi przegrywa pojedynek ze Schmeichelem!!!!!

Karny dla Sevilli!

Czerwona kartka dla Samiego Nasriego! Głupie zachowanie Francuza, ale trzeba też oddać Vardy'iemu za zdolności aktorskie. Dramatyczna sytuacja Sevilli

Correa uderza na bramkę Schmeichela, ale Duńczyk swietnie broni. Leicester w głębokiej defensywie.

Cóż za okazja Vardy'ego! Mógł zabić ten mecz, ale nietrafił czysto w piłkę. Sevilla wyraźnie nie ma pomysłu na rozbicie świetnie grającej w defensywie ekipie gości. Correa zmienia Ben Yeddera.

Wrzutki z bocznych rejonów boiska na razie nic nie dają ekipie gości. Leicester lubi taką grę, w której może się ustawić na wlasnej połowie i się bronić. W międzyczasie Okazaki schodzi, a w jego miejsce Islam Slimani.

Po pilkarzach Sevilli widać złość. Złapali kilka żółtych kartek, a Leicester to odpowiada.

Leicester chce pójść za ciosem!

GOOOOOOL! Marc Albrighton podwyższa wynik. Rami wybił piłkę z własnego pola karnego wprost na nogę Albrightona, a ten wykończył sytuację.

Escudero!!! Ależ uderzenie gracza Sevilli, piłka trafia jednak w poprzeczkę. Genialny, cudowny strzał z około 35 metrów, to chyba byłaby bramka tej edycji LM.

Piłkarze Sevillistas przycisnęli od początku i nie wypuszczają przeciwników z ich pola karnego.

Wracamy na drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy! 45 minut brakuje Leicester do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Ostatnia szansa dla Leicester na podwyższenie prowadzenia w pierwszej połowie. Rzut wolny dla mistrzów Anglii

Teraz to Sevilla długo rozgrywa akcje pozycjne. Leicester znane jest jednak ze szczelnej obrony i mistrzom Anglii pasuje taka gra.

Defensywa Leicester gra dzisiaj bardzo pewnie. Nie dziwi to, gdyż generał obrony Morgan po zdobyciu bramki czuje się świetnie na murawie.

Sevilla od razu ruszyła do odrabiania strat, ale bez większego efektu.

Ciekawostka: Wes Morgan to pierwszy jamajski piłkarz, który strzelił gola w Lidze Mistrzów

Teraz to Leicester jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Morgan pokazał ile kapitan znaczy dla klubu i po raz kolejny podniósł na duchu ekipę "Lisów".

GOOOOOOOL! Wes Morgan nieco przypadkowo umieścił piłkę w siatce Sevilli.

Tempo nie porywa, widać że nikt nie chce się otworzyć.

Lekka przewaga w posiadaniu piłki dla gospdoarzy odzwierciedla sytuację na boisku. Leicester gra lepiej, ale na razie groźniejszą sytuację miała ekipa z Sevilli.

Adil Rami spróbował z rzutu wolnego, ale jego strzał wylądował wysoko ponad bramką Schmeichela.

Sevilla nastawiona na kontrataki, a Leicester próbuje zaskoczyć Hiszpanów z rzutów rożnych, których w pierwszych minutach mistrzowie Anglii mieli już kilka.

Akcje gospodarzy zaczynają nabierać tempa. Coraz więcej gry z pierwszej piłki, ciekawych wymian. Może to troche dziwić, bo to Hiszpanie znani są z kombinacyjnej gry.

Jamie Vardy od początku bardzo chętny do gry. Widać po Angliku ogromną motywację.

Nikt nie chce szybko stracić gola, tak też obserwujemy spokojny początek na King Power Stadium.

Nasri! Francuz mógł szybko otworzyć wynik spotkania. Na posterunku jednak Kasper Schmeichel.

Od początku dużo walki w środku pola. Pierwsza wrzutka w pole karne Sevilli, ale faulował jeden z piłkarzy gospodarzy.

Rozpoczynamy!!! Od razu długie zagranie z lini defensywnej Leicester

Sevilla po trzech z rzędu triumfach w Lidze Europy wreszcie zaczęła też pokazywać dobry futbol w Lidze Mistrzów. W tych rozgrywkach pozostały już tylko dwie drużyny z Anglii. Poza Leicester jest jeszcze Manchester City, który jutro zmierzy się z Monaco (5:3 dla City w pierwszym meczu)

Leicester ustabilizowało swoje położenia w lidze. Po wygranych z Liverpoolem i Hull City "Lisy" oddaliły się od strefy spadkowej. Teraz czas na sprawienie bądź co bądź niespodzianki i wygranie na King Power Stadium z Sevillą.

Znamy juz składy, niestety dzisiaj bez Polaków w kadrze Leicester

Witamy i zapraszamy na relację z rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Leicester a Sevillą.