Matt przesunięty na ławkę rezerwowych

E-sport
Matt przesunięty na ławkę rezerwowych
fot. Riot Games

Poprzednia kolejka nie zakończyła rotacji w składzie Team Liquid. Walcząca o utrzymanie formacja, w składzie której od niedawna znaleźć możemy Yilanga „Doublelift” Penga, w ciągu dwóch tygodni dokonała aż trzech zmian w swoim podstawowym składzie. Teraz natomiast doszło do kolejnego, prognozowanego zresztą od kilku dni, przetasowania.

Miejsce na dolnej alei zajął bowiem Adrian „Adrian” Ma. Zawodnik w ubiegłym tygodniu został wykupiony z Phoenix1, ale nie wystąpił w spotkaniach siódmej kolejki, a miejsce na dolnej alei w meczach z Cloud9 i Team EnVyUs dość nieoczekiwanie utrzymał dotychczasowy wspierający Matthew „Matt” Elento. Według oświadczeń organizacji ta dwójka ma toczyć ze sobą walkę o miejsce w podstawowej piątce na równych prawach, ale ciężko było przypuszczać, by na dłuższą metę krytykowany od dłuższego czasu Matt mógł wytrzymać rywalizację z przychodzącym z czołowej ekipy Adrianem. Teraz już wiemy, że na obecną chwilę faktycznie lepszy okazał były gracz Team Impulse i Immortals. To właśnie on został zgłoszony jako podstawowy zawodnik na nadchodzące mecze ósmej kolejki, w których Team Liquid zmierzy się z Team Dignitas i… ostatnim zespołem wspierającego – Phoenix1.

 

Obecna sytuacja Team Liquid nie wygląda najlepiej. Zespół zajmuje bowiem zaledwie dziewiątą pozycję w tabeli a do końca fazy zasadniczej wiosennego splitu pozostały tylko cztery spotkania. Co ciekawe, TL zmierzy się w nich między innymi z wspomnianym P1, FlyQuest czy Team SoloMid, co wróży ekipie arcytrudną przeprawę. Niebiesko-biali tracą jedno zwycięstwo do bezpiecznego ósmego miejsca i dwa triumfy do pozycji dającej awans do play-offów. Sytuacja w NA LCS jest jednak niesamowicie skomplikowana i na ten moment każdy z zespołów ma szanse na zakończenie zmagań w premiowanej szóstce.

 

Przypomnijmy, że przed tygodniem piątym miejsce na środkowej alei Team Liquid zajął dotychczasowy strzelec Chae „Piglet” Gwang-jin, natomiast na dolną aleję wprowadzony został Jung „Youngbin” Young-bin, zaś miejsce w podstawowej piątce stracił Greyson „Goldenglue” Gilmer. W następnej rundzie natomiast do drużyny dołączył nowy ADC Yilang „Doublelift” Peng, zastępując Youngbina. Teraz natomiast Matthew „Matt” Elento zmienił Adrian „Adrian” Ma. Tym samym porównując obecny skład do zestawienia z pierwszej kolejki na swoich miejscach pozostali tylko toplaner Samson „Lourlo” Jackson oraz dżungler Kim „Reignover” Yeu-jin. W ubiegłym tygodniu drużyna udowodniła, że dysponuje ponadprzeciętnymi umiejętnościami indywidualnymi, ale ma problemy ze zgranie. Na pracę nad tym aspektem nie pozostaje wiele czasu, bo mecze tego i przyszłego weekendu zadecydują o dalszych losach zespołu.

 

Rafał Fiodorow, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie