- To jest to, o czym mówiłem w poprzednich tygodniach. Kartki czy kontuzje otwierają drzwi do wyjściowej jedenastki komuś innemu. Bardzo liczę na graczy, którzy ostatnio zebrali nieco mniej minut na boisku, a przecież również ciężko pracowali - powiedział trener krakowian Kiko Ramirez podczas czwartkowej konferencji prasowej. Odbyła się ona w centrum treningowym "Białej Gwiazdy" w podkrakowskim Myślenicach.

 

Dodał, że być może Ondrasek wróci do treningów przed spotkaniem z Lechem Poznań.

 

- Dla nas zbliżające się starcie jest jak wielki finał. Później chcemy oczywiście stawiać kolejne kroki, ale teraz to jest dla nas najistotniejsze. Zespół trenera Marcina Kaczmarka dysponuje szeroką, wyrównaną kadrą i nawet gdy wypadnie jakiś gracz z powodu kontuzji, to zaraz inny jest w stanie zastąpić go na wysokim poziomie. To także świadczy o klasie naszego rywala - dodał Ramirez.

 

W tym tygodniu do Polski dotarli dwaj Kolumbijczycy, których Wisła wypożyczyła w ostatnim okienku transferowym: Cristian Echavarria Velez oraz Ever Valencia. W poniedziałek ma się odbyć ich oficjalna prezentacja.

 

"Biała Gwiazda" w tabeli zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 34 punktów. Jej piątkowy mecz z Wisłą Płock rozpocznie się w o godz. 20.30.