PŚ w skokach: Zawodnicy przenoszą się na największe obiekty

Zimowe
PŚ w skokach: Zawodnicy przenoszą się na największe obiekty
fot. PAP

Skoczkowie narciarscy rywalizujący w Pucharze Świata wystąpią w piątek w konkursie w norweskim Vikersund. Do końca sezonu będą rywalizować już tylko na mamucich obiektach. W klasyfikacji generalnej Kamil Stoch traci do lidera Austriaka Stefana Krafta 86 punktów.

Piątkowe zawody indywidualne w Vikersund, składające się tylko z jednej serii (wcześniej nie będzie kwalifikacji), zastąpią odwołany we wtorek konkurs w Lillehammer. Początek o godz. 16.15, rywalizację poprzedzi jedna sesja treningowa. Punkty uzyskane tego dnia będą zaliczane do klasyfikacji rozgrywanego na czterech norweskich skoczniach cyklu Raw Air.

 

Z kolei kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych w Vikersund - według nowego programu - mają się odbyć w sobotę, tuż przed konkursem drużynowym.

 

Do końca sezonu skoczkowie będą rywalizować tylko na mamucich obiektach (cztery indywidualne konkursy i dwa drużynowe). Po trzydniowej rywalizacji w Vikersund przeniosą się na finałowe zawody do słoweńskiej Planicy.

 

W czwartek w Trondheim najlepszy okazał się prezentujący znakomitą formę Austriak Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i został liderem Raw Air.

 

Kamil Stoch zajął w Trondheim piąte miejsce. W PŚ jest wiceliderem, a w cyklu Raw Air zajmuje siódmą lokatę.

 

Maciej Kot był w czwartek trzynasty, a Piotr Żyła 23. Awansu do serii finałowej w Trondheim nie wywalczyli Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

 

Biało-czerwoni pozostali liderami Pucharu Narodów (4826 pkt), ale ich przewaga nad Austriakami zmalała do 188 punktów.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze