Raw Air 2017: W sobotę konkurs drużynowy w Vikersund

Zimowe
Raw Air 2017: W sobotę konkurs drużynowy w Vikersund
fot. PAP

Sobotni konkurs drużynowy na mamucim obiekcie w Vikersund będzie przedostatnim etapem nowego cyklu w skokach narciarskich - Raw Air. W gronie faworytów są Polacy, aktualni mistrzowie świata z Lahti.

W tym sezonie podopieczni Stefana Horngachera nie schodzili z podium zawodów Pucharu Świata: dwa konkursy wygrali, w jednym zajęli drugie miejsce, a przed tygodniem w Oslo, na inaugurację Raw Air, stanęli na najniższym stopniu, przegrywając z Austriakami i Niemcami.

 

We wszystkich konkursach biało-czerwoni startowali w tym samym składzie. W sobotę w pierwszej grupie skoczków wystąpi Piotr Żyła, w drugiej - Dawid Kubacki, w trzeciej - Maciej Kot, a w czwartej, najsilniejszej - Kamil Stoch. Rezultaty poszczególnych zawodników będą liczone do Raw Air.

 

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego, rozegranych późnym wieczorem, gdy wiatr osłabł, zdecydowanie zwyciężył Stoch, a dobrze wypadł także Kot, uzyskując siódmy wynik. W klasyfikacji dobrze płatnego norweskiego cyklu (pula nagród 100 tys. euro) Stoch awansował na piątą pozycję, natomiast Kot - na ósmą.

 

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, konkurs drużynowy rozpocznie się o godz. 16.15.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie