Alekno wyróżniony przez Putina

Siatkówka
Alekno wyróżniony przez Putina
fot. PAP

Władimir Alekno, były trener siatkarskiej reprezentacji Rosji i obecny trener Zenitu Kazań, został powołany do Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej. Nominację otrzymał od prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Do Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej nazywana jest trzecią izba parlamentu i pełni rolę łącznika pomiędzy społeczeństwem i władzami państwowymi. Powołana jest do rozwiązywania ważnych zagadnień rozwoju gospodarczego i społecznego oraz ochrony obywateli. Należą do niej zasłużeni przedstawiciele świata kultury i sportu, którzy zyskali akceptację prezydenta Rosji.

 

Na liście 40 członków Izby Społecznej, obok Alekny znaleźli się m. in. szachista, Siergiej Karjakin oraz trenerka kadry gimnastyczek, Irina Viner.


- Jest to dla mnie wielki zaszczyt, aby otrzymać zaproszenie i propozycję od prezydenta. Myślę, że w zakresie mojej działalności będzie promowanie zdrowego stylu życia w naszym społeczeństwie, dla naszej młodzieży, i to będzie podstawa – powiedział Władimir Alekno, cytowany przez portal "R-Sport".


- Zadaniem Izby Społecznej jest stworzenie dialogu między władzami a społeczeństwem, organizacji publicznych. Jeśli o mnie chodzi, będę zajmować się sportem. Przed nami dwie olimpiady, mamy trudną sytuację ze sportowcami i będziemy starali się ją rozwiązać – dodał były selekcjoner reprezentacji Rosji.


Władimir Alekno trzykrotnie pełnił funkcję trenera reprezentacji Rosji. W 2008 roku w Pekinie sięgnął po brąz, a w 2012 w Londynie po złoto igrzysk olimpijskich. Ponad to triumfował z kadrą m. in. w Lidze Światowej i Pucharze Świata. Od 2008 roku jest trenerem zespołu Zenitu Kazań, z którym czterokrotnie zwyciężał w Lidze Mistrzów.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze