Konferencja prasowa reprezentacji Polski (WIDEO)

Piłka nożna

Na wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski przed meczem z Czarnogórą stawili się Robert Lewandowski, Kamil Glik oraz asystent selekcjonera Bogdan Zając. Zapis konferencji w załączonym materiale wideo.

Polacy do Podgoricy udadzą się w roli faworyta. Zajmują pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej, mają przewagę trzech punktów nad drugą w tabeli Czarnogórą. – Z tego punktu widzenia i po meczach, które rozegraliśmy, to to spotkanie może być otwarciem do dalszej gry i kolejnych wydarzeń. Czarnogórcy też będą wychodzili z takim nastawieniem, że każdy walczy o swoje. I obie strony będą zdawać sobie sprawę, że w końcowym rozrachunku może być to ważne spotkanie – powiedział trener Zając.

We wtorek odbędzie się pierwszy trening reprezentacji na boisku ZWAR-u. – Można powiedzieć, że po drobnych utrudnieniach Piotrek Zieliński i Łukasz Skorupski dolecieli trochę później, ale wieczorem kadra była już skompletowana, gotowa do rywalizacji o miejsca w składzie. Mieliśmy już odprawę taktyczną, popołudniu czeka nas trening bardzo zindywidualizowany. Zawodnicy dostaną różną dawkę ćwiczeń, choćby ze względu na obciążenia z sezonu klubowego. Natomiast wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki – dodał asystent selekcjonera. O znaczeniu indywidualizacji zajęć opowiadał również w niedzielę Adam Nawałka, to zresztą jeden z kluczy do sukcesu reprezentacji Polski.

Miarą osiągnięć drużyny Adama Nawałki jest choćby miejsce w rankingu FIFA. Do meczu z Czarnogórą biało-czerwoni przystąpią z dwunastej pozycji, najwyższej w historii notowań światowej federacji. – Dla każdego zespołu i w każdej dziedzinie sportu rankingi są miłym wyróżnieniem – powiedział Bogdan Zając. – Dają siłę, by dążyć do przodu, pokonywać kolejne przeszkody i wzniesienia. Ale ten najważniejszy szczyt o którym marzymy wciąż jest przed nami.

Zapis całej konferencji prasowej reprezentacji Polski w załączonym materiale wideo.

 

Kolejna konferencja kadry w środę o godz. 13:30. Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl

RH, Polsat Sport, laczynaspilka.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie