Spiridonow ukarany!

Siatkówka
Spiridonow ukarany!
fot. PAP

Aleksiej Spiridonow został ukarany grzywną przez Komisja Dyscyplinarna Rosyjskiej Federacji Siatkówki. Kara dotyczy incydentu podczas spotkania 24. kolejki rosyjskiej Superligi.

Spiridonow został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. rubli (około 160 euro) za naruszenie zasad sportowej rywalizacji i „niegrzeczne zachowanie”.


Do incydentu z udziałem Spiridonowa doszło podczas meczu 24. kolejki pomiędzy drużynami Jugry Samotłor Niżniewartowsk z Jenisiejem Krasnojarsk. Znany siatkarski skandalista podszedł do drugiego arbitra spotkania i zaproponował mu pieniądze, jeśli ten będzie sędziował sprawiedliwie. Wcześniej bowiem arbitrzy popełnili kilka błędów i podjęli kontrowersyjne decyzje na korzyść drużyny z Niżniewartowsku. Ostatecznie zespół Jenisiejem Krasnojarsk przegrał 1:3.


- Podszedłem do drugiego arbitra i zaproponowałem mu pieniądze, jeśli tylko będzie sprawiedliwie sędziował. W tym meczu wszystko odbywało się po to, aby Jugra uniknęła gry w play-out po rundzie zasadniczej - tłumaczył po meczu Spiridonow.

Komisja dyscyplinarna oprócz grzywny dla Spiridonowa, dała także ostrzeżenie dla klubu Jenisieja Krasnojarsk o niedopuszczalności takich zachowań.

 

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie