Milik: Jestem gotowy, aby zagrać w pełnym wymiarze czasowym

Piłka nożna

Arkadiusz Milik i Kamil Wilczek zgodnie utrzymują, że przed niedzielnym meczem z Czarnogórą w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018 skupiają się na własnych możliwościach. - Jestem gotowy, aby zagrać w pełnym wymiarze, ale wszystko zależy od trenera - powiedział Milik.

Przeciwko Polakom nie będzie mógł zagrać napastnik Sevilli Stevan Jovetic.

- Nie patrzyłem jeszcze na przeciwników pod względem personalnym. Skupiamy się na sobie i musimy być w stu procentach gotowi na ten mecz. To nie oznacza, że lekceważymy przeciwnika. Żadnego zawodnika ani zespołu nie lekceważymy – podkreślił Milik.

Napastnik SSC Napoli od czasu odniesienia kontuzji kolana w październikowym spotkaniu eliminacyjnym MŚ 2018 z Danią (3:2) nie zagrał meczu w pełnym wymiarze.

- Od kiedy wznowiłem treningi nie zagrałem jeszcze 90 minut. Czuję się jednak bardzo dobrze na zajęciach. Jestem gotowy, aby z Czarnogórą zagrać w pełnym wymiarze, ale wszystko zależy od trenera – podkreślił.

W innych spotkaniach w grupie E Armenia zmierzy się z Kazachstanem, a Rumunia podejmie Danię.

- Za wcześnie jest w tych eliminacjach, aby patrzeć na rywali. Póki co skupiamy się na sobie, aby wygrywać kolejne mecze – podsumował Milik.

W podobnym tonie wypowiadał się Kamil Wilczek. Nie przywiązuje wagi do faktu, że zespół Czarnogóry z powodu kontuzji ma poważne problemy w linii defensywy.

- Problemy rywali schodzą na drugi plan. Musimy być przygotowani do tego meczu fizycznie i mentalnie. Wiemy, jak gra Czarnogóra. Rywale nie odstawiają nogi, a boisko w Podgoricy to gorący teren – ocenił napastnik Broenby Kopenhaga.

W piątkowej konferencji prasowej wziął udział również trener przygotowania fizycznego Remigiusz Rzepka. Podkreślił, że po zindywidualizowanych treningach wszyscy piłkarze reprezentacji są gotowi do gry w niedzielnym spotkaniu.

- Zawodnicy, którzy zostali powołani z założenia są gotowi do gry. Więc selekcjoner może skorzystać ze wszystkich graczy. Na zgrupowaniach zawsze mamy podobne sytuacje w związku z indywidualizacją treningów, ponieważ zawodnicy grają swoje mecze w klubach w różnych dniach. Praca z nimi najczęściej odbywa się w charakterze regeneracyjnym. Dostosowujemy się do potrzeb graczy – powiedział Rzepka.

W czwartkowe popołudnie Biało-Czerwoni wolny czas spędzali na strzelnicy. W piątek przed południem odbyli trening na stadionie Polonii Warszawa. Wieczorem mają zaplanowany seans filmu „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

W piątek do Podgoricy wylecieli kucharz reprezentacji Tomasz Leśniak wraz z dyrektorem kadry Tomaszem Iwanem. Piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym wylecą do Podgoricy w sobotę o godzinie 11.00.

Transmisja niedzielnego meczu Czarnogóra - Polska na antenach Polsatu i Polsatu Sport od godziny 20.35

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze