Zbigniew Boniek zabrał głos ws. finału Fortuna Pucharu Polski

Piłka nożna
Zbigniew Boniek zabrał głos ws. finału Fortuna Pucharu Polski
fot. Cyfrasport
Boniek na swoim koncie na Twitterze skomentował finał Fortuna Pucharu Polski

Zbigniew Boniek na swoim koncie na Twitterze skomentował finał Fortuna Pucharu Polski. Honorowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wysnuł trzy wnioski.

"Chłodne wnioski po Finale PP - 1. Obecny PZPN (zrobił wszystko) nie ponosi żadnej winy za decyzje PSP 2. Myślenie o zmianie miejsca Finału to ogromny krok w tył - prestiżowy, propagandowy itd. 3. Nie można pozwolić, by patologia decydowała kto wchodzi, a kto nie na mecz finałowy" - napisał na swoim koncie na Twitterze Boniek. 

 

 

Swoimi słowami były reprezentant Polski odniósł się do sytuacji, która miała miejsce podczas meczu Raków Częstochowa - Lech Poznań, który odbył się na Stadionie Narodowym 2 maja. Na trybuny kibice obu drużyn nie mogli wnieść flag, które miały większe rozmiary niż 2m x 1.5 m. Przez to spora część fanów na znak protestu nie weszła na stadion. Wskutek tej decyzji trybuna, na której mieli przebywać kibice "Kolejorza" był praktycznie pusta. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "Dlaczego Skorża przegrał?"

 

Jak poinformował Rafał Trzaskowski, decyzja o niewnoszeniu dużych flag została podjęta przez Państwową Straż Pożarną. Słowom prezydenta Warszawy zaprzeczył rzecznik prasowy komendanta głównego PSP Karol Kierzkowski.

 

Obecny prezes PZPN Cezary Kulesza w konsekwencji zapowiedział, że jeżeli zasady dotyczące flag nie zostaną zmienione, to kolejne finały Fortuna Pucharu Polski mogą nie odbywać się w Warszawie.

 

Mecz na Stadionie Narodowym zakończył się zwycięstwem Rakowa. Ekipa z Częstochowy zwyciężyła 3:1 i dzięki temu drugi raz z rzędu sięgnęła po prestiżowe trofeum.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie