Azarenka chce wrócić w lipcu

Tenis
Azarenka chce wrócić w lipcu
fot. PAP

Białoruska tenisistka Wiktoria Azarenka, która w grudniu urodziła syna, za cel postawiła sobie powrót do rywalizacji w lipcu. 27-letnia triumfatorka dwóch turniejów wielkoszlemowych, która wznowiła treningi trzy tygodnie temu, chce wziąć udział w cyklu US Open Series.

"Moim postanowieniem na tę chwilę jest bycie gotową na lato, na US Open Series. Zobaczymy, co się wydarzy do tego czasu, ale to realistyczny cel... " - zaznaczyła Azarenka w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Tennis Channel.

 

US Open Series to seria turniejów w Ameryce Północnej, której zwieńczeniem jest wielkoszlemowa impreza w Nowym Jorku (28 sierpnia - 10 września).

 

Ostatni występ Białorusinki miał miejsce w ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego French Open. Odpadła wówczas w pierwszej rundzie. W drugiej połowie grudnia urodziła swoje pierwsze dziecko - synka Leo. W minionym sezonie zmagała się głównie z urazami.

 

Była liderka światowego rankingu skompletowała już nowy sztab szkoleniowy. Współpracuje teraz z Michaelem Joyce'em, który w latach 2004-11 był trenerem Rosjanki Marii Szarapowej.

 

"Teraz chcę wszystko robić lepiej - dotyczy to poruszania się po korcie, wyboru uderzeń, serwisu... Już wcześniej byłam dość kompletną zawodniczką, ale wciąż są rzeczy, które mogę poprawić" - podkreśliła mieszkająca na co dzień w Monte Carlo dwukrotna triumfatorka Australian Open (2012-13).

AG, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie