Polscy piłkarze oblali ostatni sprawdzian przez Euro 2017

Reprezentacja Polski U-21 przegrała w Kielcach z rówieśnikami z Czech 1:2. Był to dla podopiecznych trenera Marcina Dorny ostatni sprawdzian przed turniejem Euro 2017, który w czerwcu zostanie rozegrany w Polsce.

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała  w czwartek w sparingu z Włochami 1:2, a jedynego gola dla Polaków strzelił, występujący na co dzień w Lechu Poznań, Dawid Kownacki. Pomimo przegranej różnicą zaledwie jednej bramki trzeba przyznać, że polska młodzieżówka na tle Azzurrich wypadła blado, ponieważ to Włosi kontrolowali przebieg spotkania i stanowili niemałe zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla.

W poniedziałek o wygraną miało być dużo łatwiej, ponieważ nasi południowi sąsiedzi nie mogli pochwalić się tak dobrymi zawodnikami jak Włosi. Wartość kadry powołanej przez Vitezslava Lavickę szacuje się na około szesnaście milionów euro, czyli prawie na piętnaście razy mniej niż ekipy Luigiego Di Biagio.

Reprezentacja Czech U-21 wywalczyła sobie udział w czerwcowym turnieju, na którym w fazie grupowej zmierzy się z Niemcami, Danią i właśnie Włochami. Dla obu ekip było to więc dobre przetarcie przed młodzieżowym Euro.

W pierwszej połowie meczu w Kielcach obie ekipy nie stworzyły porywającego widowiska. Zabrakło bramek, emocji i klarownych sytuacji podbramkowych. Dużo było natomiast strat i niedokładnych podań; żadna z drużyn nie potrafiła dłużej utrzymać się przy piłce, stworzyć przemyślanej akcji, zaskoczyć rywali niekonwencjonalnym zagraniem. Zrywy podopiecznych Marcina Dorny nie przynosiły większego zagrożenia pod czeską bramką, szybkie akcje kończyły się nieudanymi dośrodkowaniami lub niecelnymi strzałami gospodarzy.

Druga część meczu zaczęła się obiecująco dla Polaków, w 47. minucie Mariusz Stępiński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak przegrał ten pojedynek. Czesi szybko wyprowadzili skuteczny cios. Vaclav Cerny uderzył z dystansu, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od głowy jednego z obrońców i wpadła do bramki.  Po stracie bramki gospodarze całkowicie oddali inicjatywę rywalom, popełniali błędy w defensywie i w kilku sytuacjach, po ewidentnych błędach polskiej obrony, poważnie zakotłowało się pod bramką Jakuba Wrąbla.

Biało-czerwoni przebudzili się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach meczu. W 84. minucie Jarosław Niezgoda dość przypadkowo znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wykorzystał tę szansę. Wyrównująca bramka, zdobyta w momencie gry w dziesiątkę (kontuzjowany Paweł Jaroszyński opuścił boisko), wlała nadzieję w serca Polaków, którzy postanowili powalczyć o pełną pulę. Gdy wydawało się, że dopisze im szczęście, zabójczą kontrę w doliczonym czasie gry wyprowadzili Czesi. Zwycięskiego gola dla gości strzelił Ales Cermak.

Polska – Czechy 1:2 (0:0)

Polska: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora (78. Przemysław Szymiński), Jan Bednarek, Igor Łasicki (66. Michał Marcjanik), Paweł Jaroszyński (85. Łukasz Moneta) - Paweł Dawidowicz, Patryk Lipski (66. Jarosław Niezgoda), Dawid Kownacki, Bartosz Kapustka (78. Radosław Murawski), Adam Buksa (59. Przemysław Frankowski)- Mariusz Stępiński (59. Krzysztof Piątek).

Czechy: Lukas Zima – Michal Sacek, Patrizio Stronati, Michale Luftner, Milan Havel – Michal Hubinek, Daniel Tetour (46. Ales Cermak), Michal Travnik (90+4. Ales Mateju), Vaclav Cerny, Marek Havlik (77. Jakub Necas) – Zdenek Linhart (69. Ondrej Mihalik).

Bramki: 0:1 Vaclav Cerny (50), 1:1 Jarosław Niezgoda (84), Ales Cermak (90+2).

Żółte kartki: Patryk Lipski (Polska), Michal Sacek, Michał Hubinek, Michal Travnik, Ales Cermak (Czechy).

Sędzia: Boris Marhefka (Słowacja). Widzów: 6 328.

Relacja zakończona

['90+5] Polska U-21 – Czechy U-21 1:2 Koniec meczu! Biało-czerwoni przegrali w swym ostarnim sprawdzianie przed Euro 2017.

['90+2] Polska U-21 – Czechy U-21 1:2 Kontra Czechów: Jakub Necas wyłożył piłkę, a Ales Cermak zamknął akcję strzałem z kilku metrów.

['90+2] Polska U-21 – Czechy U-21 1:2 GOL!!!

['90] Polska U-21 – Czechy U-21 1:1 Pięć minut doliczył arbiter.

['90] Polska U-21 – Czechy U-21 1:1 Jarosław Niezgoda znów przed szansą, ale tym razem po jego strzale tylko rzut rożny. Po nim strzał Pawła Dawidowicza zatrzymany przez bramkarza.

['84] Polska U-21 – Czechy U-21 1:1 Polacy przycisnęli rywali w końcówce!

['84] Polska U-21 – Czechy U-21 1:1 Jarosław Niezgoda w dość przypadkowej sytuacji znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i wykorzystał szansę!

['84] Polska U-21 – Czechy U-21 1:1 GOL!!!

['81] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1

['78] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Kolejne zmiany: Jakub Necas za Marka Havlika, Przemysław Szymiński za Tomasza Kędziorę, a Radosław Murawski za Bartosza Kapustkę.

['72] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Kolejna szybka, kombinacyjna akcja Czechów. Piłka po strzale Vaclava Cernego obiła słupek polskiej bramki.

['69] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Ondrej Mihalik za Zdenka Linharta u Czechów. Gra toczy się teraz głownie na połowie gospodarzy.

['67] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Kolejne zmiany w ekipie gospodarzy. Michał Marcjanik i Jarosław Niezgoda weszli na boisko, a opuścili je Igor ŁasickiPatryk Lipski.

['66] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Znów zamieszanie pod bramką gospodarzy... Czesi dominują w tej części gry.

['62] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Kolejna groźna akcja gości. Po dośrodkowaniu Vaclava Cernego, Jakub Wrąbel szczęśliwie obronił strzał Michala Sacka.

['59] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Za Adama Buksę wszedł Przemysław Frankowski.

['58] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Krzysztof Piątek za Mariusz Stępińskiego w polskiej ekipie.

['50] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 Uderzenie Vaclava Cernego, piłka odbiła się jeszcze od głowy Jana Bednarka, co zaskoczyło polskiego bramkarza.

['50] Polska U-21 – Czechy U-21 0:1 GOL!!!

['46] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 W ekipie gości zszedł Daniel Tetour, na jego miejsce pojawił się Ales Cermak.

['46] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

['45] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Koniec pierwszej połowy. Bezbarwna gra obu ekip, brak groźnych sytuacji podbramkowych. Miejmy nadzieję, że po przerwie obraz gry ulegnie zmianie.

['41] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Tomasz Kędziora zablokował dośrodkowanie gości. Rzut rożny dla Czechów zakończony niecelnym strzałem głową w wykonaniu Patrizio Stronatiego.

['39] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Dobra akcja gospodarzy, Patryk Lipski wrzucił piłkę z prawej strony, ale Adam Buksa został w ostatnicj chwili uprzedzony przez obrońcę gości. Tylko rzut rożny dla podopiecznych trenera Marcina Dorny.

['31] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Dobra akcja Polaków: odbiór piłki, podanie Adama Buksy, Dawid Kownacki popisał się techniką przy opanowaniu piłki, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę rywali. Po chwili zamieszanie w polu karnym Czechów, które wyjaśniła interwencja bramkarza.

['30] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Kolejna szybka akcja gospodarzy, po raz kolejny zakończone nieudanym dośrodkowaniem, tym razem Pawła Jaroszyńskiego.

['28] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Nieudane dośrodkowanie Czechów z rzutu rożnego.

['25] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Szybka kontra Polaków zakończona nieudanym dośrodkowaniem Dawida Kownackiego.

['22] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Rzut rożny dla Czechów, ale bez zagrożenia pod bramką Jakuba Wrąbla.

['19] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Rzut wolny dla Polski w okolicy pola karnego, ale Lukas Zima pewnie interweniował.

['15] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Bez goli w pierwszym kwadransie.

['12] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Drugi rzut rożny dla gospodarzy, po którym niecelnie strzelił głową Mariusz Stępiński.

['10] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 W pierwszych minutach Polacy grają agresywnie, sprawiają dobre wrażenie, ale nie przełożyło się to dotychczas na sytuacje podbramkowe.

['5] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Pierwszy rzut rożny dla Polski. Niecelnie przymierzył z dystansu Paweł Jaroszyński.

['1] Polska U-21 – Czechy U-21 0:0 Rozpoczynamy spotkanie!

Czesi zagrają w składzie:

Lukas Zima –  Michal Sacek, Patrizio Stronati, Michael Luftner, Milan Havel – Michal Hubinek, Daniel Tetour, Michal Travnik, Vaclav Cerny, Marek Havlik – Zdenek Linhart.

Słuchamy hymnów obu państw.

Spotkanie poprowadzi arbiter Boris Marhefka ze Słowacji.

Pierwszy gwizdek meczu w Kielcach o godzinie 17.00. Spotkanie na antenie Polsatu Sport komentują: Cezary Kowalski i Tomasz Łapiński.

Przypomnijmy skrót ostatniego meczu reprezentacji Polski U-21:

Polska U-21 - Włochy U-21 1:2. Skrót meczu

Polska U-21 - Czechy U-21. Transmisja w Polsacie Sport

Reprezentacja Polski U-21 w swoim drugim meczu kontrolnym przed mistrzostwami Europy w Polsce zmierzy się w Kielcach ze swoimi rówieśnikami z Czech. Po porażce 1:2 z Włochami podopieczni Marcina Dorny będą chcieli poprawić sobie humory przed najważniejszą piłkarską imprezą tego roku. Transmisja meczu Polska U-21 - Czechy U-21 w Polsacie Sport.