Znamy termin oficjalnego debiutu De Giorgiego!

Siatkówka
Znamy termin oficjalnego debiutu De Giorgiego!
fot. Cyfrasport

Wiemy już kiedy Ferdinando De Giorgi zadebiutuje jako selekcjoner reprezentacji polskich siatkarzy! Jak poinformował "Przegląd Sportowy", po raz pierwszy w nowej roli Włoch wystąpi 20 maja w meczu z Iranem, rozgrywanym w ramach Alei Gwiazd, w katowickim Spodku.

- Jeśli nic się nie zmieni, będzie to pierwszy oficjalny mecz, który poprowadzę. Już czuję te emocje - powiedział trener.

 

Spotkanie z Iranem ma być jednym z etapów przygotowań do Ligi Światowej, która odbędzie się w czerwcu w trzech krajach - we Włoszech, Bułgarii i Polsce. Do 10 kwietnia "Fefe" ma ogłosić 21-osobowy skład na imprezę i jak mówi sam zainteresowany nie wybrał on jeszcze ostatecznej grupy zawodników.

 

- Zapewniam, że lista jeszcze nie jest gotowa. Muszę porozmawiać z kilkoma zawodnikami - przyznał.

 

Biało-Czerwoni starają się jeszcze o organizację innych meczów sparingowych. Wiadomo, że w Europie będą przebywali w tym czasie Australijczycy, Japończycy i Kanadyjczycy. Nad ostatnimi z wymienionych pieczę obejmie poprzedni selekcjoner Polaków Stephane Antiga. De Giorgi przyznał, że chciałby zmierzyć się z jednym z tych zespołów.

AŁ, Polsat Sport, Przegląd Sportowy
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie