Holandia - Włochy: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Holandia - Włochy: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Towarzyskie starcie dwóch piłkarskich potęg jeszcze niedawno byłoby zapewne prawdziwym festiwalem, jednak dzisiaj stoi w cieniu wielkiego kryzysu holenderskiej piłki. Oranje nie mają już wielkich gwiazd i przegrywają ze średniakami, czy będą w stanie odbudować się przed pełnymi trybunami Amsterdam Areny w pojedynku z silną reprezentacją Włoch? Transmisja meczu Holandia - Włochy w Polsacie Sport Extra.

Ostatni weekend przelał czarę goryczy. Reprezentacja Holandii zagrała fatalnie i uległa przeciętnej Bułgarii 0:2. Przy obu trafieniach eksperymentalną defensywę Oranje wykiwał Spas Delev - napastnik Pogoni Szczecin. Wszystko wskazuje więc na to, że Holendrzy mogą nie dostać się na kolejną wielką imprezę: w grupie A tracą już sześć punktów do prowadzącej Francji i ustępują nawet sobotnim oprawcom oraz Szwedom.

W zespole brakuje indywidualności, a dawne gwiazdy nie świecą już takim blaskiem: ofensywę miał napędzać Arjen Robben, który jednak z biegiem czasu traci swoje walory. Skutkiem kiepskich rezultatów było zwolnienie trenera Danny'ego Blinda ledwie dzień po wstydliwej wpadce w Sofii.

Dużo lepiej radzą sobie Włosi, którzy dotrzymują kroku Hiszpanii w swojej grupie eliminacyjnej (oba zespoły zgromadziły po 13 punktów) i przewodzą klasyfikacji zespołów z drugich miejsc w wyścigu po mundial. Kluczowe postaci Squadra Azzurra grają swoje, a w ofensywie szaleją Andrea Belotti i Ciro Immobile.

Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się we wrześniu 2014 roku, wówczas górą była Italia (2:0).

Transmisja meczu Holandia - Włochy od 20:40 w Polsacie Sport Extra. Komentują Roman Kołtoń i Marcin Lepa.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie