Dwie fazy grupowe w mistrzostwach świata? IHF rozważa zmiany

Piłka ręczna
Dwie fazy grupowe w mistrzostwach świata? IHF rozważa zmiany
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) rozważa powrót do starego modelu rozgrywania mistrzostw świata - wynika z informacji magazynu "Handball Inside". Drużyny rywalizowałyby w dwóch fazach grupowych, a nie jak obecnie systemem pucharowym już od 1/8 finału.

Według "Handball Inside", zmiana systemu rozgrywania mundialu mogłaby wejść w życie już od turnieju w 2019 roku, którego gospodarzem będą wspólnie Niemcy i Dania. Przygotowana na taki wariant jest już niemiecka federacja (DHB).

 

"Poinformowaliśmy wszystkie miasta starające się o goszczenie imprezy, że muszą być przygotowane na zmiany, np. w liczbie meczów w danej hali" - przyznał sekretarz generalny DHB Mark Schober.

 

Niemcy pod koniec marca mieli ogłosić, w jakich ośrodkach będzie rozgrywany ten turniej. "Z oczywistych względów ta decyzja nieco się opóźni" - wspomniał Schober.

 

W tegorocznych MŚ we Francji 16 najlepszych zespołów po fazie grupowej utworzyło osiem par i dalej rywalizacja toczyła się systemem pucharowym. Już w 1/8 finału odpadły m.in. mistrz olimpijski Dania czy najlepsza rok wcześniej w ME drużyna niemiecka. Po zmianie formatu czołowe drużyny pierwszej rundy rozegrałyby jeszcze co najmniej trzy spotkania.

 

Oficjalne stanowisko IHF nie jest w tej kwestii jeszcze znane.

AG, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze