Rosjanie usiłują zbliżyć się do europejskiej czołówki, jednak próby sterowane przez Stanisława Czerczesowa nie napawają optymizmem. Sborna przegrała ostatni test z Wybrzeżem Kości Słoniowej 0:2 w Krasnodarze, a gra była daleka od tej wymarzonej przez kibiców. Bilans byłego szkoleniowca Legii, od kiedy objął kadrę latem zeszłego roku? Tylko dwa zwycięstwa w sześciu kontrolnych meczach.

O poprawę bilansu powalczy tym razem z prawdziwą potęgą europejskiej piłki, bowiem do Soczi przyjedzie Belgia. Roberto Martinez, który objął zespół poprowadził go do czterech zwycięstw w pięciu spotkaniach i uczynił prawdziwą maszynką do zdobywania goli: 8:1 z Estonią, 6:0 z Gibraltarem czy 4:0 z Bośnią i Hercegowiną robią wrażenie.

 

Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się w grupowym meczu mistrzostw świata w 2014 roku, gdy Czerwone Diabły zwyciężyły dzięki bramce Divocka Origiego w samej końcówce.

Transmisja meczu towarzyskiego Rosja - Belgia na żywo w Polsacie Sport Extra od godz. 18:00. Komentuje Grzegorz Michalewski.