32-letni Komar to najbardziej doświadczony kolarz nowej ekipy, w której składzie znaleźli się m.in. niezwykle utalentowani zawodnicy młodego pokolenia, medaliści mistrzostw świata i Europy juniorów na torze - Dawid Czubak i Szymon Krawczyk.

 

- Powstanie tej grupy to miód na moje serce. Wierzę w to, że w nowym zespole będą się ścigać przyszli olimpijczycy igrzysk w Tokio - powiedział podczas prezentacji ekipy w Warszawie prezes PZKol Dariusz Banaszek. - Kilku z tych zawodników miałem pod swoją pieczą, gdy sam prowadziłem grupę zawodową - dodał.

 

Czubak za dwa tygodnie wystartuje w mistrzostwach świata elity na torze w Hongkongu, gdzie wzmocni drużynę w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Szanse Krawczyka na ten start pokrzyżowała kontuzja. Na rower powrócił dopiero kilka dni temu.

 

Dyrektorem sportowym Voster Uniwheels będzie Mariusz Witecki, mistrz Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego z 2006 roku.

 

- Sam ścigałem się przez wiele lat. Miałem wzloty i upadki. Teraz mam nadzieję poprowadzić tych chłopaków do samych wzlotów - oświadczył.

 

Skład Voster Uniwheels:

 

Mateusz Komar, Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Mateusz Grabis, Artur Krasnodębski, Jakub Najs, Mateusz Nowaczek, Krzysztof Parma, Przemysław Sobieraj, Adam Stachowiak.