Gyorgy Grozer zrezygnował z występów w drużynie narodowej w ubiegłym sezonie, po nieudanych dla Niemców kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Grozer i spółka przegrali w decydującym meczu z Polakami 2:3, co pozbawiło Niemców szansy na występ w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.


Po tym spotkaniu Grozer ogłosił, że kończy swoją karierę reprezentacyjną.


Teraz siatkarz, który zdobył mistrzostwo ligi chińskiej z Fudan University Shanghai, a obecnie jest zawodnikiem katarskiego Al-Arabi Dauha, przekazał niemieckim mediom, że w sezonie 2017 ponownie będzie do dyspozycji nowego trenera Niemców, Andrei Gianiego.


- Giani zapytał, czy mogę pomóc w eliminacjach mistrzostw świata, ponieważ jest to bardzo ważne dla przyszłości. Po konsultacji z żoną zdecydowałem, że będę do dyspozycji trenera – powiedział Grozer, cytowany przez sport.de.

 

Słynący z potężnych ataków i zagrywek siatkarz zapowiedział, że stawi się już na pierwszym zgrupowaniu, które rozpocznie się 2 maja. Będą to pierwsze treningi pod okiem Gianiego. W dniach 24-28 maja Niemcy będą walczyć w Lyonie o przepustkę na przyszłoroczny mundial w Bułgarii i we Włoszech. Ich rywalami będą - poza Francuzami - Ukraińcy, Azerowie, Islandczycy i Turcy. Zwycięzca awansuje na MŚ, a ekipa z drugiej lokaty zagra w sierpniowym pojedynku trzeciej rundy. Potem czekają ich mistrzostwa Europy, swoje mecze rozegrają w Szczecinie, zmierzą się z Włochami, Słowacją oraz Czechami.