Wielki powrót do reprezentacji Niemiec!

Siatkówka
Wielki powrót do reprezentacji Niemiec!
fot. PAP

Do kadry Niemiec wraca największa gwiazda zespołu, Gyorgy Grozer. Nazwisko byłego atakującego Asseco Resovii znalazło się wśród 30 powołanych przez Andeę Gianiego.

Gyorgy Grozer zrezygnował z występów w drużynie narodowej w ubiegłym sezonie, po nieudanych dla Niemców kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Grozer i spółka przegrali w decydującym meczu z Polakami 2:3, co pozbawiło Niemców szansy na występ w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.


Po tym spotkaniu Grozer ogłosił, że kończy swoją karierę reprezentacyjną.


Teraz siatkarz, który zdobył mistrzostwo ligi chińskiej z Fudan University Shanghai, a obecnie jest zawodnikiem katarskiego Al-Arabi Dauha, przekazał niemieckim mediom, że w sezonie 2017 ponownie będzie do dyspozycji nowego trenera Niemców, Andrei Gianiego.


- Giani zapytał, czy mogę pomóc w eliminacjach mistrzostw świata, ponieważ jest to bardzo ważne dla przyszłości. Po konsultacji z żoną zdecydowałem, że będę do dyspozycji trenera – powiedział Grozer, cytowany przez sport.de.

 

Słynący z potężnych ataków i zagrywek siatkarz zapowiedział, że stawi się już na pierwszym zgrupowaniu, które rozpocznie się 2 maja. Będą to pierwsze treningi pod okiem Gianiego. W dniach 24-28 maja Niemcy będą walczyć w Lyonie o przepustkę na przyszłoroczny mundial w Bułgarii i we Włoszech. Ich rywalami będą - poza Francuzami - Ukraińcy, Azerowie, Islandczycy i Turcy. Zwycięzca awansuje na MŚ, a ekipa z drugiej lokaty zagra w sierpniowym pojedynku trzeciej rundy. Potem czekają ich mistrzostwa Europy, swoje mecze rozegrają w Szczecinie, zmierzą się z Włochami, Słowacją oraz Czechami.

 

ask, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie