GeT_RiGhT: mój transfer do Cloud9 był już praktycznie zatwierdzony

E-sport
GeT_RiGhT: mój transfer do Cloud9 był już praktycznie zatwierdzony
Aftonbladet Esport

GeT_RiGhT wziął udział w programie Fragbite Live, gdzie odsłonił kulisy swojej kariery. Podczas rozmowy opowiedział o więzi łączącej go z NiP, a także odniósł się do tajemniczych negocjacji z Cloud9.

Z biegiem czasu sporty elektroniczne coraz bardziej upodabniają się do konwencjonalnych dyscyplin. W ostatnim czasie popularne stały się transfery zawodników na najwyższym szczeblu, gdzie niejednokrotnie ich wartość liczona jest w setkach tysięcy dolarów. Szerokim echem w mediach odbiło się wykupienie kontraktu NiKo bądź ScreaMa. Okazuje się jednak, że przed dwoma laty mogliśmy być świadkami transferu z udziałem legendy Counter-Strike 1.6 oraz Global Offensive.

 

W 2015 roku do wiadomości publicznej przedostały się plotki na temat przejścia GeT_RiGhTa do Cloud 9. Finalnie negocjacje pomiędzy stronami zostały zerwane, więc sam temat również umarł śmiercią naturalną. Ostatecznie zawodnik NiPu postanowił rzucić więcej światła na sprawę.

 

Z wywiadu dowiadujemy się, że transfer został już niemal sfinalizowany. Szwed wykupił już bilet lotniczy do Stanów Zjednoczonych, a po dotarciu na miejsce miał spróbować swoich sił w szeregach amerykańskiej formacji. Cloud 9 zerwało umowę na dwie godziny przed jego wylotem, a powodem tej decyzji stało się ulokowanie ich w jednej grupie z NiPem podczas Majora Cluj-Napoca. Amerykanie obawiali się, że pokazanie GeT_RiGhTowi swoich taktyk może pogrzebać ich szanse na udany występ w turnieju. Negocjacje były już w bardzo zaawansowanym stadium. Cloud 9 zajęło się już przygotowaniem kontraktu i znalezieniem lokum dla ich nowego nabytku. Z drugiej strony Szwed poinformował o swojej decyzji zarówno kolegów z drużyny, jak i włodarzy Ninjas in Pyjamas. Wszyscy uszanowali jego postanowienie i dali mu wolną rękę. GeT_RiGhT dodał na koniec, że z perspektywy czasu jest zadowolony z takiego obrotu spraw.

 

Kwestia transferu Cloud 9 prawdopodobnie była najgorętszym tematem poruszonym podczas rozmowy. Niemniej jednak GeT_RiGhT opowiedział również o swoich relacjach z drużyną oraz planach na przyszłość. Stwierdził on, że organizacja Ninjas in Pyjamas stała się jego dzieckiem, o które musi zadbać. Z kolei zawodnicy tworzący trzon drużyny CS:GO są jego bliskimi przyjaciółmi, uwielbiają grać razem i dlatego też nie odczuwają potrzeby wprowadzania zmian. Cała rozmowa dostępna jest w TYM miejscu.

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie