Piłkarz Premier League ocalił trzy osoby!

Piłka nożna
Piłkarz Premier League ocalił trzy osoby!
fot. PAP

To była akcja wymagająca znacznie większej odwagi niż jedna z wielu podczas meczu Premier League. Duncan Watmore, na co dzień piłkarz Sunderlandu, choć przebywa na wakacjach, to popisał się wyjątkowym refleksem i chłodną głową. Uratował bowiem trzy osoby!

Watmore uchodzi za jednego z bardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w Premier League, lecz od grudnia 2016 roku nie rozegrał żadnego meczu na skutek kontuzji kolana. W ostatnim czasie częściej przebywa w gabinetach lekarskich niż na boiskach, co oznacza, że ma też więcej czasu na odpoczynek. Postanowił więc skorzystać z wolnych chwil i udał się wraz z partnerką na Barbados. Z pozoru przyjemne wakacje zamieniły się w pewnym momencie w walkę o ludzkie życie!

Piłkarz korzystał ze znakomitej pogody, przebywając na swojej łodzi motorowej. Nagle stało się coś, czego raczej nikt się nie spodziewał: spokój Watmore'owi przerwał rozpędzony katamaran, który uderzył w jego łódź! O ile jemu nie przytrafiło się nic poważnego, to pasażerowie drugiego pojazdu zaczęłi się topić. Watmore to zauważył i od razu udał się w ich kierunku. Pomógł im bardzo sprawnie, lecz na tym nie poprzestał, gdyż noga jednego z poszkodowanych mocno krwawiła. Pomocnik Sunderlandu wiedział, co robić, tamując krew własną koszulką. Po chwili na miejscu wypadku pojawiły się odpowiednie służby, a obecni turyści nagrodzili go brawami.

- To było przerażające, bo walczyliśmy o życie. Mamy szczęście, że nie skończyliśmy w trumnach. Duncan pomógł nam dostać się na łódź, nie mógł być milszy! - relacjonował jeden z poszkodowanych.

Watmore i jego dziewczyna wyszli z całego wypadku bez większych obrażeń.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie