Dujszebajew: Kibice pomogą nam w awansie

Piłka ręczna
Dujszebajew: Kibice pomogą nam w awansie
fot. Cyfrasport

"W piłce ręcznej odrabiano nie takie straty" - uważa przed rewanżem z Montpellier HB w 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych trener Vive Tauron Tałant Dujszebajew, który liczy na wsparcie kieleckich fanów. "Razem z nimi jesteśmy w stanie awansować" - dodał.

Kielczanie po porażce w pierwszym spotkaniu 28:33, aby awansować do ćwierćfinału LM muszą w rewanżu wygrać różnicą co najmniej sześciu bramek. Mistrzowie Polski mogą też przejść pokonując rywala pięcioma, ale zespół z Montpellier nie może wtedy rzucić więcej niż 27.

 

"Doskonale wiemy, że z Francji nie przywieźliśmy dobrego wyniku. Ten mecz trwa jednak nie 60, tylko 120 minut. Najważniejsze, żeby po tych dwóch godzinach pojedynku wynik był korzystny dla nas" – podkreślił szkoleniowiec.

 

Dujszebajew dodał, że przed jego zespołem trudne zadanie, ale obrońcy trofeum są w stanie odrobić pięciobramkową stratę.

 

"Piłkarze Barcelony przegrali pierwszy mecz w Lidze Mistrzów z PSG 0:4, by w rewanżu pokonać rywali aż 6:1. Skoro w piłce nożnej można odrobić tak dużą stratę, to tym bardziej jest to możliwe w piłce ręcznej" – powiedział z przekonaniem Kirgiz.

 

Trener Vive Tauron zdaje sobie jednak sprawę, że jego zespół - jeśli chce awansować do najlepszej ósemki LM - musi zagrać dużo lepiej niż we Francji.

 

"Musimy uszczelnić obronę. Nie możemy mieć tylu strat w ataku. Jeśli je ograniczymy, to uniemożliwimy rywalom przeprowadzanie kontr. Oni są w tym elemencie bardzo groźni" – ostrzegał trener kielczan.

 

Dujszebajew zapewnił, że w drużynie nikt nie zwiesza głów, a zawodnicy zapowiadają, że zrobią wszystko, by awansować do kolejnej rundy.

 

"Zespół wierzy w siebie. Wychodziliśmy już z gorszych opresji. W drużynie panuje bojowa atmosfera. Będziemy walczyć" – zadeklarował.

 

Jego zdaniem razem z zespołem walczyć będą kieleccy fani.

 

"Nigdy nas nie zawiedli. Wspierali nas w najtrudniejszych momentach. Razem z ich dopingiem, ich wiarą jesteśmy w stanie awansować" - chwalił kieleckich fanów Dujszebajew.

 

Niedzielne spotkanie Vive Tauron Kielce z Montpellier HB rozpocznie się w stolicy regionu świętokrzyskiego o godz. 18.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze