Gala w Dortmundzie: Huck - Briedis. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki
Gala w Dortmundzie: Huck - Briedis. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight
fot. Youtube

Już w sobotę na gali w Dortmundzie dojdzie do pojedynku, którego stawką będzie pas WBC wagi junior ciężkiej. Naprzeciwko siebie staną Mairis Briedis oraz (21-0, 18 KO) Marco Huck (40-3-1, 27 KO). Transmisja gali w Dortmundzie w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Od sensacyjnej porażki Hucka z Krzysztofem Głowacki (26-1, 16 KO) minęło już ponad półtora roku. W tym czasie urodzony w Serbii, ale mieszkający w Niemczech zawodnik odbudował formę i wygrał dwa pojedynki z Olą Afolabim (22-5-4, 11 KO), któremu odebrał pas IBO w wadze cruiser oraz z Dmytro Kuczerem (24-2-1, 18 KO).

 

Pomiędzy oboma pięściarzami są zaledwie dwa miesiące różnicy, ale doświadczenie na pewno będzie stało po stronie reprezentanta Niemiec. Briedis to jednak niezwykle groźny zawodnik, który zaledwie trzech z 21 walk nie zakończył przed czasem. Dotychczasowi jego rywale nie należeli może do światowej czołówki, ale już znokautowanie Manuela Charra (30-4, 16 KO) może robić wrażenie.

 

Stawką pojedynku będzie pas WBC wagi junior ciężkiej, który dotychczas należał do Tony’ego Bellew (29-2-1, 19 KO). Brytyjczyk spróbował jednak swoich sił w wadze ciężkiej, otrzymał miano Champion Emeritus i zwakował pas.

 

Transmisja gali w Dortmundzie od godziny 21.00 w Polsacie Sport Fight oraz do 22.00 w Polsacie Sport.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze