Sporty walki

Borek został promotorem! "MB Promotions...

Polsat Boxing Night to wydarzenie, na które zawsze czeka wielu kibiców boksu w naszym kraju. Od 2009 roku odbyło się już sześć gal, która każda napisała osobną historię. Było symboliczne przekazanie pałeczki, gdy Tomasz Adamek pokonał przed czasem Andrzeja Gołotę, były starcia doświadczenia z młodością, kiedy ten sam Adamek uległ Arturowi Szpilce, były niespodzianki jak choćby nokaut Macieja Sulęckiego na Grzegorzu Proksie. Za każdym razem emocje były wielkie.

- To piękna historia, znak firmowy. Jeśli spojrzymy wstecz, to Polsat Boxing Night odegrało wielką rolę w polskim boksie. Powiem więcej: to zmieniło polski boks zawodowy - powiedział Janusz Pindera.

 

Wiemy już, że gala Polsat Boxing Night odbędzie się 24 czerwca w Ergo Arenie w Gdańsku. Jak poinformował Mateusz Borek, wystąpią na niej m.in. Tomasz Adamek oraz Mateusz Masternak. Dla Adamka będzie to już piąty występ na PBN. "Góral" wraca do ringu po porażce w kwietniu 2016 roku z Erikiem Moliną przez nokaut, lecz do tamtego feralnego momentu pewnie prowadził u wszystkich sędziów punktowych.  Z kolei Masternak od tego roku nie jest już zawodnikiem Sauerland Events i zdążył już stoczyć jeden pojedynek: w marcu wypunktował niewygodnego Alexandra Kubicha.

 

Ponadto, dziennikarz Polsatu Sport dodał, że będziemy świadkami kilku debiutów na Polsat Boxing Night, walki o światowy pas, a do tego pojawią się wielkie gwiazdy polskiego boksu.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.