Anastasi trenerem siatkarzy z Gdańska jest od 2014 roku. Poprowadził drużynę klubową po raz pierwszy od 2005 roku, wcześniej bowiem był szkoleniowcem w drużynach narodowych, kolejno: Hiszpanii, Włoch oraz Polski.

 

Z drużyna Lotosu Gdańsk Włoch zdobył Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski w 2015 roku. W 2016 roku gdańszczanie zajęli czwartą pozycję, natomiast w obecnym sezonie rywalizują z Cerradem Czarnymi Radom o siódmą lokatę.

 

- Ten sezon nie był dla nas najlepszy, zrobiliśmy krok do tyłu, ale czasem tak bywa. Kocham to miasto i tę drużynę. Dlatego zostaję – mówił Anastasi na konferencji prasowej. - Żona również namawiała mnie na przedłużenie kontraktu – dodał.

 

 

Razem z włoskim szkoleniowcem na konferencji prasowej w Gdańsku pojawił się Gacek. Wielokrotny reprezentant Polski, który ma w dorobku m.in. srebrny medal mistrzostw świata w 2006 roku, zdobyte trzy lata później mistrzostwo Europy oraz trzy tytuły mistrza kraju, ogłosił, że kończy swoją przygodę z siatkówką i przechodzi na sportową emeryturę.

 

- To była trudna decyzja. Dziękuję wszystkim trenerom, kolegom oraz żonie i córce, które dzielnie znosiły moją nieobecność - mówił Gacek.

 

Niespełna 39-letni siatkarz po raz ostatni na boisko wyjdzie 13 kwietania. W meczu przeciwko Cerradowi Czarnymi Radom powalczy z Lotosem o siódmą lokatę na zakończenie sezonu PlusLigi.