Antiga oficjalnie trenerem ONICO AZS Politechniki Warszawskiej

Siatkówka

Stephane Antiga w przyszłym sezonie będzie trenerem siatkarzy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Były selekcjoner reprezentacji Polski podpisał dwuletnią umowę z klubem z PlusLigi.

Antigi kibicom siatkówki nie trzeba bliżej przedstawiać. Francuz od blisko dekady jest związany z Polską. W 2007 roku trafił z Portol Palma de Mallorca do PGE Skry Bełchatów i w barwach tej drużyny stał się gwiazdą polskiej ekstraklasy. Po dwóch latach spędzonych w Bydgoszczy, w 2013 roku powrócił do Bełchatowa, by w sezonie 2013/14 wywalczyć swój piąty tytuł mistrza kraju.

 

W październiku 2013 roku, w wieku zaledwie 37 lat, Antiga - będąc jeszcze aktywnym zawodnikiem PGE Skry - otrzymał nominację na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Już w pierwszym roku pracy z drużyną narodową odniósł ogromny sukces i zdobył mistrzostwo świata, pokonując - w rozegranym 21 września 2014 roku w katowickim Spodku finale - reprezentację Brazylii 3:1.

 

Kolejne dwa sezony pod wodzą Antigi nie były już dla Polaków równie udane. Po porażce w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej postanowiły nie przedłużyć umowy z selekcjonerem i w październiku 2016 roku podziękowano mu za współpracę.

 

Antiga niezbyt długo był bezrobotny. Już w grudniu został selekcjonerem reprezentacji Kanady, z którą pojawi się na tegorocznym Memoriale Wagnera. Jak się okazało, Francuz nie rozstaje się z Polską, gdyż funkcję opiekuna siatkarzy spod znaku Klonowego Liścia będzie dzielił z rolą trenera klubu z PlusLigi.

 

O tym, że były selekcjoner reprezentacji Polski zastąpi Jakuba Bednaruka na stanowisku trenera ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, spekulowano już na początku marca. Dokładnie 7 marca Antiga, w towarzystwie prezes klubu Jolanty Doleckiej, oglądał z trybun ligowe starcie Inżynierów z Cerrad Czarnymi Radom.

 

- Nie ukrywam, że rozmawiamy ze Stephane Antigą. Jakub Bednaruk bardzo długo był z nami w Politechnice, bardzo go lubię i sądzę, że to jeden ze zdolniejszych polskich szkoleniowców. Kibicuję mu i zależy mi na tym żeby znalazł sobie klub i nie wypadł z tej karuzeli ligowej. Myślę, że i dla Kuby i dla nas będzie to dobra decyzja. Myślę, że on też musi odnaleźć się w nowym środowisku, poznać zasady obowiązujące w innych klubach, co na pewno będzie dla niego rozwijające - powiedziała po tym meczu prezes Dolecka.

 

Choć klub długo nie potwierdzał podpisania umowy z francuskim szkoleniowcem, pojawiały się kolejne informacje, świadczące o tym, że sprawa jego zatrudnienia została już przesądzona.

 

- Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze Stephane Antigą, który ma zostać nowym szkoleniowcem zespołu AZS. Wymieniamy maile, wymieniamy nazwiska i jesteśmy na bieżąco z rynkiem transferowym. Myślę, że uda nam się ściągnąć niezłych zawodników nie nadwyrężając budżetu - mówił w połowie marca, w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem, Paweł Zagumny. Obecny rozgrywający drużyny ze stolicy, w przyszłym sezonie ma zostać jej dyrektorem sportowym.

 

Antiga pojawił się również na kolejnych ligowych starciach Onico AZS PW na Torwarze, przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi oraz GKS Katowice. Wreszcie w środę - 5 kwietnia doszło do podpisania umowy i oficjalnej prezentacji Francuza w roli nowego trenera warszawskiego klubu.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie