Bundesliga: Przerwana seria Błaszczykowskiego. Szalony mecz wicelidera

Jakub Błaszczykowski był w ostatnich tygodniach pewnym punktem powracającego do formy VfL Wolfsburg, jednak jego zespół przegrał w lidze po raz pierwszy od ponad miesiąca. Sam Polak zaś ostatnio rozgrywał pełne 90 minut, tym razem jednak został zmieniony przez Andriesa Jonkera. Swoje mecze wygrały faworyzowane Borussia Moenchengladbach, RB Lipsk i Bayer Leverkusen.

VfL Wolfsburg stopniowo odskakiwał od strefy spadkowej pod okiem nowego trenera, ale w końcu musiał nadejść gorszy moment. Wilki z Jakubem Błaszczykowskim w składzie uległy przed własną publicznością Freiburgowi 0:1, zaś Polak po raz pierwszy od kilku kolejek nie dokończył spotkania i został zmieniony w 67. minucie przez Daniela Didaviego.

Szalony, ale zwycięski mecz ma za sobą wicelider z RB Lipsk, który ograł FSV Mainz 3:2. Goście prowadzili niemal całą drugą połowę, jednak w końcówce dali sobie strzelić bramkę kontaktową mimo czerwonej kartki dla Jean-Philippe Gbamina.

Po trzy punkty dopisały sobie Borussia Moenchengladbach, Bayer Leverkusen i Ingolstadt, który w walce o utrzymanie okazał się lepszy od Augsburga.

Wyniki:

Augsburg - Ingolstadt 2:3 (Verhaegh k. 76', Altintop 81' - Kittel 24', Cohen 35', 67')
Darmstadt - Bayer Leverkusen 0:2 (Brandt 15', Volland 56')
FSV Mainz - RB Lipsk 2:3 (Samperio k. 69', Muto 90+1' - Sabitzer 48', Werner 52', Keita 81')
Borussia Moenchengladbach - Hertha Berlin 1:0 (Benes 16')
VfL Wolfsburg - SC Freiburg 0:1 (Niederlechner 78')