Inne

Znamy terminarz play-offów EU LCS

Riot Games wprowadziło patch numer 7.8 na publiczny serwer testowy (PBE). Patch wprowadza nowe skórki oraz dwójkę nowych championów, ujawnionych wcześniej w zapowiedziach: Rakan oraz Xayah. Będzie to pierwsza łatka od 2 lutego 2010 roku, w której dostaniemy jednocześnie dwóch nowych bohaterów.Duet ten występuje jako para w świecie League of Legends. Rakan, według oficjalnego opisu Riot Games:

 

„Jest niezwykle mobilnym wspierającym zdolnym do błyskawicznego doskoku do miejsca zagrożenia i odskoku z powrotem. Dzięki całemu wachlarzowi tarcz i efektów leczenia może krzyżować plany wrogów oraz wzmacniać sojuszników. Rakan najlepiej sprawdza sięw roli uroczego dywersanta, porywając przeciwników do zabójczego tańca.”

 

Z kolei gra jako Xayah opisana jest w następujący sposób:

 

„Niektórzy prowadzący mogą wparować w sam środek walki i rozpocząć zbieranie krwawego żniwa, jednak Xayah wymaga poświęcenia czasu na odpowiednie przygotowanie. Sprytni gracze wykorzystają fale stworów, aby wypełnić aleję ostrymi piórami i wyzwać przeciwników do wejścia w ich zasięg. Po rozpoczęciu walki Buntowniczka z gracją śmiga na obrzeżach pola bitwy, siekając wrogów Bliźniaczymi Ostrzami i używając piór, aby stworzyć strefę kontroli.”

 

Wygląda na to, że duet ten będzie można wykorzystać do wspólnej gry z bardzo dobrym skutkiem. Pełny opis, wygląd i przegląd umiejętności Rakana i Xayah można przeczytać na oficjalnej stronie League of Legends. Na połowę kwietnia zaplanowano również patch 7.9, który będzie aktualizacją środkowo sezonową i wprowadzi wiele zmian w rozgrywce.