Incydent na zgrupowaniu w USA. Polscy mistrzowie Europy wyrzuceni z hotelu

Inne
Incydent na zgrupowaniu w USA. Polscy mistrzowie Europy wyrzuceni z hotelu
fot. PAP/Adam Warżawa

Siedmiu polskich lekkoatletów oraz czterech trenerów zostało wyrzuconych z ośrodka treningowego w Kalifornii. Powód? Spożywali alkohol.

Po bardzo udanym sezonie halowym dla polskich lekkoatletów, część z nich obecnie przebywa  w ośrodku Chula Vista w Kalifornii i szlifuje formę przed okresem na otwartym stadionie i mistrzostwami świata w Londynie.

 

Siedmiu polskich przedstawicieli „Królowej sportu” oraz ich trenerzy musieli jednak opuścić luksusowy hotel w ośrodku Chula Vista. Powód? Mieli zorganizować głośną imprezę, zakrapianą napojami procentowymi, po której zostali poproszeni o opuszczenie hotelu. Regulamin ośrodka bowiem zakazuje spożywania alkoholu.

 

Polacy musieli zmienić miejsce noclegu, jednak nadal mogą trenować na terenie ośrodka.

 

W incydencie brali udział m. in. mistrzowie Europy z Belgradu – Piotr Lisek oraz Konrad Bukowiecki. Na zgrupowaniu przebywają także  Kamila Lićwinko, Joanna Fiodorow, Sylwester Bednarek, Andrzej Regin i Wojciech Nowicki.

 

 

Na zgrupowaniu w Kalifornii przebywa także mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Anita Włodarczyk, która odcięła się od całej sprawy. W wydanym przez nią oświadczeniu czytamy:


" (...) Oświadczam, iż ja i mój sztab szkoleniowy nie mamy nic wspólnego z incydentem, którego konsekwencja było wydalenie polskiej ekipy z ośrodka. 

 

Jako reprezentantka naszego Kraju staram się zawsze godnie reprezentować Polskę na całym świecie. (...)"

 

 

Sekretarz Generalny PZLA Paweł Olszański zwrócił uwagę, że Włodarczyk od początku pobytu jest zakwaterowana poza ośrodkiem i jej ta sprawa absolutnie nie dotyczy. Natomiast regulamin ośrodka zabrania wnoszenia na jego teren napojów z zawartością alkoholu.

 

- Nasi zawodnicy nie zastosowali się do tych przepisów i - jak przyznali - mieli w lodówce piwo. Sprawa została załatwiona z gospodarzami, bez żadnych konsekwencji, ale po kilku dniach - nie wiadomo dlaczego - nagle odżyła. W efekcie zawodników, którzy złamali regulamin, przeniesiono na koszt strony amerykańskiej do pobliskiego hotelu, do którego - na drodze porozumienia - przenieśli się też pozostali uczestnicy zgrupowania, zachowując prawo do trenowania w ośrodku. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że nie było absolutnie żadnej libacji, żadnego innego naruszenia regulaminu ośrodka - powiedział Olszański.

 

Prezes PZLA Henryk Olszewski dodał: - Konieczność przestrzegania regulaminu jest poza dyskusją. Ale... Wypicie piwa nie jest przestępstwem i niektórzy nasi lekkoatleci są przyzwyczajeni do tego, że w Polsce można je nabyć w kawiarniach na terenie wszystkich Centralnych Ośrodków Sportowych. Natomiast w ośrodku Chula Vista jest to niemożliwe. Takie są tam zasady - powiedział.

ask, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze