Liga Mistrzyń: Poznaliśmy uczestników Final Four, będą derby Stambułu

W środę poznaliśmy drużyny, które w tym sezonie powalczą o zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Do ekipy Eczacibasi Stambuł, dołączyła druga drużyna z tego miasta – VakifBank oraz Dynamo Moskwa.

W turnieju Final Four, który odbędzie się 22 i 23 kwietnia w Treviso obok gospodyń, Imoco Volley Conegliano wystąpią ekipy Dynamo Moskwa, Eczacibasi Stambuł oraz VakifBank Stambuł.

Eczacibasi w pierwszym spotkaniu przegrało u siebie 2:3, lecz w rewanżu pokonały Fenerbahce 3:1. Jednak do Final Four przystąpią bez środkowej, Brazylijki Thaisy, która doznała koszmarnie wyglądającej kontuzji. Druga ekipa ze Stambułu - VakifBank dwukrotnie pokonał Volero Zurych 3:1.

Siatkarki Dynama Moskwa z kolei okazały się lepsze od Liu Jo Nordmeccanica Modena, dwukrotnie pokonując włoski zespół 3:0 i po raz pierwszy w historii awansowały do Final Four.

W pierwszym półfinale turnieju w Treviso gospodynie turnieju zmierzą się z Dynamem Moskwa, w drugim zagrają ze sobą drużyny z Turcji.

W tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzyń wzięło udział zaledwie 16 zespołów, dlatego też zrezygnowano z przeprowadzania dwóch rund fazy play-off. Z czterech grup do dalszej fazy rywalizacji przeszli tylko zwycięzcy oraz dwa zespoły z drugich miejsc. Ta sztuka nie udała się polskim ekipom - Chemikowi Police oraz Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza.