KSW 38: Transmisja gali na żywo w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport i Polsacie!

Sporty walki

KSW 38: Live in Studio będzie jednym z najmniejszych wydarzeń przygotowanych przez federację KSW w historii. Na trybunach studia telewizyjnego w podwarszawskim Sękocinie Nowym zasiądzie około 300 kibiców, a w karcie walk znajduje się osiem niezwykle emocjonujących pojedynków. W walce wieczoru były mistrz kategorii piórkowej Artur Sowiński (17-8-2NC, 6 KO, 6 SUB) zmierzy się z debiutującym w nowej dywizji wagowej Łukaszem Chlewickim (14-5-1, 5 KO, 1 SUB).

Gala KSW 38 została przygotowana w zupełnie innym formacie niż poprzednie wydarzenia organizowane przez federację KSW. Zamiast kilkunastotysięcznej publiczności na jednym z największych obiektów w Polsce tylko około 300 kibiców otrzyma szansę, aby dopingować zawodników w studiu telewizyjnym. Kameralne warunki będą nowym doświadczeniem także dla bohaterów wydarzenia, a w karcie walk ciekawych zestawień nie brakuje.

 

W walce wieczoru były mistrz kategorii piórkowej Artur Sowiński zmierzy się z doświadczonym Łukaszem Chlewickim. „Kornik” powraca do klatki KSW po porażce z Marcinem Wrzoskiem i utracie pasa mistrzowskiego, a walka z popularnym „Saszą” ma przybliżyć go do odzyskania tytułu. Zadanie nie będzie jednak należało do najłatwiejszych, bo debiutujący w dywizji 145 funtów Chlewicki wkracza do nowej kategorii wagowej z wielkimi nadziejami.

 

W drugim pojedynku wieczoru weteran KSW Antoni Chmielewski wejdzie do klatki z Łukaszem Bieńkowskim. Gdybyśmy oceniali tylko doświadczenie, to „Antonio” mógłby dopisać zwycięstwo do rekordu już teraz. Chmielewski ma w swoim rekordzie ponad czterdzieści pojedynków stoczonych więcej od Bieńkowskiego, ale eksperci nie potrafią jednoznacznie wskazać zdecydowanego faworyta tego zestawienia.

 

Drugi pojedynek w organizacji KSW stoczy niezwykle efektownie walczący Roman Szymański. Poznaniak po zwycięstwie z Sebastianem Romanowskim zmierzy się z Denilsonem Nevesem de Oliveirą. Brazyliczyk na KSW 37 pokazał się ze świetnej strony w rywalizacji z Filipem Wolańskim, a w Sękocinie Nowym powalczy o pierwsze zwycięstwo w największej polskiej organizacji.

 

Do startów w KSW powraca także Anzor Azhiev, ale tym razem spróbuje swoich sił w nowej kategorii wagowej – koguciej. Jego rywalem będzie debiutujący w organizacji Kamil Selwa. W karcie walk ponadto znajdują się m.in. niepokonani w KSW - Kamil Szymuszowski oraz Grzegorz Szulakowski czy były pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej Renato Pezinho Gomes.

Transmisja gali KSW 38: Live in Studio w piątek 7 kwietnia od godziny 19:00 w Polsacie Sport Fight, od godziny 20:00 w Polsacie Sport i od godziny 22:00 w Polsacie.

Karta walk KSW 38: Live in Studio:

Walka wieczoru
Kategoria piórkowa: Artur Sowiński (17-8-2NC, 6 KO, 6 SUB) - Łukasz Chlewicki (14-5-1, 5 KO, 1 SUB)

Pozostałe pojedynki karty walk

 

Kategoria średnia: Antoni Chmielewski (32-15, 5 KO, 18 SUB) - Łukasz Bieńkowski (4-1, 2 KO)
Kategoria piórkowa: Roman Szymański (9-3, 1 KO, 3 SUB) - Denilson Neves de Oliveira (11-4, 5 KO, 2 SUB)
Kategoria kogucia: Anzor Azhiev (6-2-1NC, 1 KO, 1 SUB) - Kamil Selwa (10-5, 2 KO, 4 SUB)
Kategoria lekka: Kamil Szymuszowski (15-4, 2 KO, 4 SUB) - Gracjan Szadziński (5-1, 3 KO)
Kategoria lekka: Grzegorz Szulakowski (7-1, 1 KO, 4 SUB) - Renato Pezinho (20-9, 12 KO, 4 SUB)
Kategoria piórkowa: Łukasz Rajewski (6-2-1NC, 5 KO) - Sebastian Romanowski (11-7-1, 4 KO, 2 SUB)
Kategoria lekka: Maciej Kazieczko (2-0, 1 KO) - Tomasz Matusewicz (2-0, 2 KO)

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze