Lech Poznań - Legia Warszawa. Magiera: Dla takich chwil warto grać w piłkę

Piłka nożna
Lech Poznań - Legia Warszawa. Magiera: Dla takich chwil warto grać w piłkę
fot. PAP

Trener piłkarzy Legii Warszawa Jacek Magiera przyznał przed szlagierowym starciem z Lechem w Poznaniu w 28. kolejce ekstraklasy, że dla takich chwil warto grać. Jak jednak podkreślił, niedzielne spotkanie nie zadecyduje o mistrzostwie Polski.

Zainteresowanie kibiców meczem w Poznaniu było tak duże, że 15 tysięcy biletów, które trafiło do otwartej sprzedaży, rozeszło się w ciągu trzech godzin. W sumie na trybunach zasiądzie 40 tys. osób.

 

"Trzeba zagrać na swoim poziomie. Takim, na jakim potrafimy. Musimy być zespołem, który potrafi płynnie przejść z jednego ustawienia do drugiego. Mamy być radośni w ataku i skuteczni w defensywie. My nie takie mecze graliśmy jak ten w Poznaniu. Wiemy, że tam będzie komplet widzów i to będzie wielkie wydarzenie. Ten mecz elektryzuje wszystkich w Polsce. I bardzo dobrze. Oby jak najwięcej takich spotkań. To nas cieszy. Dla takich chwil warto grać, gdy jest się na ustach całej piłkarskiej Polski" - przyznał trener Magiera podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami.

 

Broniąca tytułu Legia, która w tym roku wygrała wszystkie wyjazdowe mecze, jest wiceliderem ekstraklasy z dorobkiem 51 punktów. Niepokonany w tym roku Lech traci do niej dwa punkty.

 

"Będziemy oczywiście chcieli grać ofensywnie. Nie zdradzę planu na mecz. Mamy swój, Lech też ma swój. Znamy się, o każdym zawodniku Lecha wiem praktycznie wszystko. Z niektórymi jeszcze jako zawodnik biegałem na boisku, z niektórymi pracowałem. Wiemy o nich wszystko, ale w Lechu jest tak samo, oni też wszystko wiedzą. Wiele spraw będzie mieć znaczenie. Dyspozycja dnia, nastawienie, realizacja założeń, czasami nawet to, czy zawodnik jest wyspany. Jedziemy do Poznania z optymizmem. To będzie fajny mecz. Taki, który zapamiętamy na długo" - stwierdził stołeczny szkoleniowiec.

 

Trener Lecha Nenad Bjelica przyznał niedawno, że spotkanie z Legią jest bardzo ważne, ale nie będzie miało decydującego znaczenia w kontekście walki o mistrzostwo kraju. Podobnego zdania jest Magiera.

 

"Ten mecz na pewno nie rozstrzygnie o mistrzostwie Polski. Natomiast oczywiste jest, że aby osiągnąć cel, trzeba wygrywać. Remisami i porażkami nie wywalczy się tytułu. Wiadomo, że my mamy swój cel - walczymy o mistrzostwo. Ten mecz da wiele pod względem podejścia mentalnego. Już za chwilę będziemy dzielić punkty, ale zawsze lepiej wygrać niż przegrać. Nie powiem tu nic odkrywczego" - dodał.

 

Szkoleniowiec Legii jest w komfortowej sytuacji kadrowej. Jak przyznał, wszyscy piłkarze są do jego dyspozycji. Nawet kontuzjowany ostatnio Czech Tomas Necid.

 

"Wrócił do nas po przerwie trwającej około miesiąca, od meczu z Zagłębiem w Lubinie. Już jest do naszej dyspozycji. Czy pojedzie do Poznania? To się okaże. Po treningu i kolacji zdecydujemy, kto jest gotowy" - zapowiedział Magiera.

 

Początek niedzielnego spotkania w Poznaniu o godz. 18.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie