Biało-Czerwoni w Elblągu zagrają z broniącą tytułu Hiszpanią, czwartym zespołem ostatnich mistrzostw Europy Serbią i Mołdawią, która wygrała turniej preeliminacyjny z udziałem Grecji, Walii i San Marino.

Do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba 48 zespołów, w tym debiutanci - Niemcy i Kosowo. Finały zostaną rozegrane w Słowenii. Finowie i Bośniacy zagrają w tej samej fazie eliminacji co Polacy.

 

Zwycięzcy siedmiu grup zapewnią sobie awans do finałów, drużyny z miejsc drugich i najlepsza z trzeciego będą rywalizowały w play off o kolejne cztery miejsca. Stawkę 12 finalistów uzupełnią gospodarze mistrzostw Słoweńcy.

 

W marcu 2015 Biało-Czerwoni zajęli ostatnie miejsce w turnieju eliminacyjnym do poprzednich ME, który był rozgrywany w Krośnie. Polacy zremisowali z Białorusinami 0:0 oraz przegrali z Finami 2:3 i Włochami 3:6.

 

Futsalowa reprezentacja Polski w mistrzostwach Europy wystąpiła tylko raz, w 2001 roku w Moskwie. Podopieczni ówczesnego selekcjonera Romana Sowińskiego trafili do grupy z Hiszpanią, Ukrainą i Chorwacją. Przegrali wszystkie mecze. W finałach występowało wówczas osiem zespołów.

 

Transmisja meczu Polska – Serbia od 20:00 w Polsacie Sport Extra.

 

Transmisja meczu Hiszpania – Mołdawia 15:00 w Polsacie Sport Extra.