Magiera: Podział punktów promuje słabszych. To niesprawiedliwe!

Piłka nożna

Trener Legii Warszawa Jacek Magiera, podobnie jak wielu szkoleniowców w Ekstraklasie jest przeciwny dzielniu punktów po rundzie zasadniczej. - To promuje słabszych, burzy przewagę, którą wypracowali sobie lepsi. To niesprawiedliwe - powiedział opiekun "Wojskowych".

Igor Marczak: Panie trenerze system ESA 37 to kontrowersyjny pomysł. Pan jest zwolennikiem, czy przeciwnikiem?

 

Jacek Magiera: Ja z doświadczenie asystenta, obserwatora, trenera jestem za tym, żeby nie było podziału punktów. To promuje słabszych, burzy przewagę, którą wypracowują sobie lepsi, W jakiej formule będzie Ekstraklasa, 18 zespołów, 37 meczów to temat do dyskusji. Krótko mówiąc dzielenie punktów jest niesprawiedliwe i nie powinno tego być.

 

Boli trenera trochę fakt, że Legia nie punktuje w Pro Junior System?

 

Ja zawsze dzielę piłkarzy na tych w lepszej formie i w słabszej. Nigdy nie foruje po przez wiek, doświadczenie, tylko przez to co pokazują obecnie na boisku. Gdyby zawodnicy młodzi byli lepsi od starszych na pewno by grali. Ja lubię młodych piłkarzy wprowadzać do zespołu, wierze w nich. Oni jednak nie mogą niczego dostać za darmo, muszą na wszystko zapracować. Zgodzę się, że dzielenie punktów nie pozwala dać szansy wejścia młodemu zawodnikowi do tej dorosłej piłki. Młodzież powinna grać, ale jeżeli zasłuży.

 

Wasz najbliższy rywal Lech Poznań stawia na młodzież, jest liderem w Pro Junior System.

 

Na pewno stawia. Dla mnie jednak młody zawodnik, to taki który ma 17-18 lat. W Lechu to ukształtowani piłkarze, którzy mają po 22-23 lata. Ja w ich wieku miałem ponad 100 spotkań w Ekstraklasie. To się wszystko zmienia, a młodzież się starzeje z każdym rokiem.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie