MME w taekwondo: Dwa medale Polaków w Sofii

Sporty walki

Dwa medale młodzieżowych mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim zdobyli w Sofii reprezentanci kraju. Złoty w kategorii 57 kg wywalczyła Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa), a brązowy w 68 kg - Albert Millert (AZS OŚ Poznań).

"Po pięciu stoczonych walkach zostałam młodzieżową mistrzynią Europy! Chciałabym podziękować trenerom za przygotowanie - Tomaszowi Pyciarzowi i Wojciechowi Pyzelowi, całej ekipie za doping i wsparcie, szczególnie Mateuszowi Nowakowi, oraz rodzicom i siostrze" - podkreśliła Adamkiewicz.

W pierwszej walce pokonała Słowaczkę Gabrielę Bohusovą 14:5, w drugiej Litwinkę Klaudiję Tvaronaviciute 5:0, w ćwierćfinale Turczynkę Tugbę Yilmaz 5:3, w półfinale Niemkę Jasmin Richter 5:0, a w finale zwyciężyła reprezentantkę Turcji Ikrę Kayir 7:0.

Karol Robak (OŚ AZS Poznań), który doszedł do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Rio de Janeiro, w Sofii również na tym poziomie musiał zakończyć rywalizację.

"Niestety, kontuzja wykluczyła mnie z walki o tytuł. Po dwóch wygranych pojedynkach, w ćwierćfinale rywalem był Rosjanin. Nagle poczułem ból w kolanie, który uniemożliwił mi kontynuowanie walki. Na razie nie wiadomo czy to coś poważnego" - poinformował Robak.

W siódmej edycji mistrzostw Europy U21 wystąpiło 463 zawodników z 40 krajów. Najwięcej trofeów zdobyli Rosjanie - 17 w tym trzy złote oraz Turcy - 10 i dwa złote. Polska z dwoma uplasowała się na ósmym miejscu w tabeli medalowej.