PLK: Robinson i Skibniewski poprowadzili King Szczecin do zwycięstwa

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki King Szczecin pokonał Miasto Szkła Krosno 105:78. Świetnie zagrał duet Russell Robinson - Robert Skibniewski (łącznie 61 punktów).

Trzy trójki (dwie Roberta Skibniewskiego) dały Kingowi na początku meczu prowadzenie 9:0. Miasto Szkła nie potrafiło dotrzymać tempa rywalom i dlatego po kolejnym rzucie z dystansu Jakuba Garbacza było już 21:11. Po 10 minutach szczecinianie utrzymali dziesięciopunktową przewagę. Drugą kwartę krośnianie rozpoczęli od serii 6:0, a później po trójkach Royce’a Woolridge’a i Szymona Rducha był remis po 31. Zespół trenera Marka Łukomskiego szybko jednak odskakiwał - po trafieniu Russella Robinsona nawet na osiem punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:36.

W trzeciej kwarcie King kontrolował sytuację na parkiecie – bardzo dobrze radził sobie Marcin Dutkiewicz, a coraz więcej dawał od siebie Paweł Kikowski. Miasto Szkła nie potrafiło na to odpowiednio reagować. Ostatecznie dzięki rzutom wolnym Russella Robinsona po 30 minutach było 70:57. Czwarta kwarta niczego nie zmieniła. Szczecinianie nie dawali się dogonić i mogli liczyć na niezwykle skuteczny duet Skibniewski-Robinson. King wygrał 105:78, tym samym odrabiając straty z pierwszego starcia między tymi drużynami.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Russell Robinson z 35 punktami i trzema asystami. 26 punktów i dziewięć asyst dodał Robert Skibniewski. W ekipie gości wyróżniał się Royce Woolridge z 15 punktami i pięcioma asystami.

King Szczecin - Miasto Szkła Krosno 105:78 (24:14, 22:22, 24:21, 35:21)

King: Russell Robinson 35, Robert Skibniewski 26, Marcin Dutkiewicz 11, Paweł Kikowski 10, Travis Releford 8, Michał Nowakowski 8, Zach Robbins 4, Jakub Garbacz 3, Zane Knowles, Szymon Łukasiak

Miasto Szkła: Royce Woolridge 17, Devante Wallace 16, Kareem Maddox 13, Szymon Rduch 10, Jakub Dłuski 9, Dariusz Oczkowicz 6, Dino Pita 4, Dawid Bręk 3, Seid Hajric, Dariusz Wyka