SL i-League StarSeries: FaZe Clan pierwszym finalistą turnieju!

E-sport
SL i-League StarSeries: FaZe Clan pierwszym finalistą turnieju!

Pierwszy półfinałowy pojedynek SL i-League StarSeries rozgrywany był przez FaZe Clan i HellRaisers. Ostatecznie to ci pierwsi odnieśli zwycięstwo 2:0 i tym samym awansowali do wielkiego finału turnieju.

Pierwszą mapą pojedynku pomiędzy HellRaisers i FaZe Clan była de_mirage, gdzie po stronie terrorystów rozpoczęli ci drudzy. W pistoletówce byliśmy świadkami szybkiego ataku na bombsite B, co okazało się trafną decyzją Raina i spółki. Dominowali oni jeszcze przez pięć rund, lecz od tego momentu ich przewaga z czasem malała. Szanse obu ekip wyrównały się. W końcówce pierwszej połowy jednak to HellRaisers włączyło szósty bieg i tym samym zwyciężyło 9:6. Po zmianie stron szalejący w tym meczu ANGE1 i jego koledzy spróbowali podobnego rozwiązania do tego, jakie zastosowali w poprzedniej pistoletówce ich rywale. Tu jednak FaZe popisało się świetnym czytaniem gry i zdobyło siódmy punkt, który w konsekwencji pozwolił im nie tylko wyrównać na 9-9, ale i wyjść na spore prowadzenie. To ostatecznie sprawiło, że tablica świetlna ukazała finalny wynik 16-13.

Na drugiej lokacji, de_tran, FaZe Clan rozpoczęło grę "z wysokiego C" wygrywając pistoletówkę i cztery kolejne rundy. Dopiero wówczas do głosu doszli reprezentanci HellRaisers, lecz nie zdołali oni złapać swojego "momentum" i pójść za ciosem. Przez długi czas NiKo i spółka dominowali na mapie. Rywalom udawało się zdobyć zalewie pojedyncze rundy. Co prawda, bliżej końca udało im się nieco zbliżyć do FaZe, lecz było to jeszcze za mało. Przy stanie 15-11 wydawało się, że już nic nie odbierze FaZe awansu do wielkiego finału. Wtedy jednak HellRaisers zaczęło zaskakiwać i doprowadziło do rezultatu 15-14! Ostatecznie FaZe przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść i awans stał się faktem!

Wojciech Podgórski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie