Radwańska: Cele są najwyższe, kalendarz się nie zmienia

Tenis
Radwańska: Cele są najwyższe, kalendarz się nie zmienia
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Agnieszka Radwańska podkreśliła, że oczekiwania w jej wypadku - nawet mimo słabszej pierwszej części roku - zawsze są duże. Polska tenisistka zaznaczyła też, że jej kalendarz startów na kortach ziemnych nie zmienia się w porównaniu z wcześniejszymi latami.

Radwańska obecnie trenuje w Warszawie, przygotowując się do części sezonu, w której rywalizacja będzie toczyć się na "mączce". Krakowianka nigdy nie kryła, że nie przepada za tą nawierzchnią. Nie zmieniła jednak tegorocznych planów, mimo że w pierwszych trzech miesiącach tegorocznych zmagań notowała głównie słabsze wyniki.

 

- Kalendarz jest ten sam od lat - Stuttgart, Madryt, Rzym, Paryż. To będzie bardzo ciężki okres, bo w krótkim czasie będą dwa turnieje wielkoszlemowe - przypomniała Radwańska.

 

Jak zaznaczyła ósma rakieta świata, oczekiwania względem niej zawsze są duże.

 

- A po tylu latach gry na tym poziomie cele są najwyższe - zapewniła.

 

Radwańska została spytana też w środę, jakiej rady udzieliłaby osobom, które zaczynają przygodę z tenisem.

 

- Cieszę się, że coraz więcej osób, dzieci gra. Powiedziałabym im, że na początku bardzo ważne, by mieć z tego przyjemność. To oczywiście też ciężka praca - dodała.

 

28-letnia Polka w środę brała udział w konferencji prasowej, na której poinformowano, że została ambasadorką Grupy Lotos. Umowa została podpisana na trzy lata. Zaznaczono, że negocjacje przebiegały sprawnie, a trwały półtora miesiąca.

 

- Czy tankuję sama swój samochód? Tak. Najlepsza rakieta potrzebuje dobrego paliwa - zaznaczyła z uśmiechem.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze